Skip to content

Budowa własnej sauny ogrodowej – cenne wskazówki

Postawienie własnej sauny ogrodowej wcale nie jest tak trudnym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo, jak postawić profesjonalną saunę ogrodową, aby nie wydać na nią olbrzymich pieniędzy.

O czym należy pamiętać?

Najważniejszym zadaniem przy budowanie sauny ogrodowej jest oczywiście podłączenie niezbędnych mediów. Mowa tutaj nie tylko o elektryczności, ale również o wodzie. Jeżeli chodzi o elektryczność, to mowa tutaj zarówno o oświetleniu, jak i również o prawidłowym podłączeniu pieca. Woda jest niezbędna przy instalacji prysznica i do tworzenia pary wodnej.

Wnętrze sauny warto dokładnie obłożyć profesjonalnymi materiałami termoizolacyjnymi. Dobrze sprawdzi się tutaj popularna wełna mineralna, na którą można następnie nałożyć wysokiej jakości panele drewniane. Posadzkę można wykonać z płytek i kamienia. Nie można zapominać jednak o pozostawieniu miejsca na kratki na wodę.

Jeżeli chodzi o wybór samego drewna, to w dzisiejszych czasach większość inwestorów stawia na świerk skandynawski. Doskonale sprawdzi się również jodła kanadyjska oraz cedr.

Co powinna posiadać dobra sauna ogrodowa?

Przy budowie profesjonalnej sauny ogrodowej nie można zapominać o drewnianych ławach i wydajnym piecu. Jeżeli chodzi o ławy to warto postawić na wysokiej jakości drewno. Piec do sauny powinien być wyprodukowany przez specjalistyczne firmy. Na rynku można znaleźć piece elektryczne i modele ogrzewane drewnem.

Po zamontowaniu pieca warto skupić się na drzwiach do sauny. Dobrze sprawdzą się nie tylko drewniane, ale również szklane drzwi, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Jeżeli mamy taką możliwość i stosowne środki finansowe, to warto dobudować dodatkowe pomosty i werandę.

Jakie sauny ogrodowe są obecnie w modzie?

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście drewniane sauny ogrodowe, które pełnią również funkcje dekoracyjne. Najbardziej wymagający klienci powinni rozejrzeć się za drewnem egzotycznym, które niestety jest dość drogie.

Godna uwagi jest także sauna ogrodowa z oknem panoramicznym. Jest to idealny wybór dla tych osób, które podczas relaksu w saunie, chcą dodatkowo napawać się malowniczym krajobrazem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw