Skip to content

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Wybór kabiny prysznicowej nie jest prostym zadaniem. Na rynku dostępne są różne modele kabin, w różnych wymiarach, kształtach i cenach. Jak wybrać kabinę prysznicową, żeby spełniła swoją funkcję? Co wziąć pod uwagę podczas zakupu? Ile kosztuje kabina prysznicowa?

Jak kabina prysznicowa jest najlepsza?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wybór konkretnej kabiny zależy przede wszystkim od wielkości łazienki oraz indywidualnych preferencji. Kabiny prysznicowe kwadratowe są najchętniej wybieranymi spośród kabin. W małych łazienkach stawiane są kabiny 80×80, a w tych większych 100×100. Oczywiście kabiny prostokątne, asymetryczne i owalne są także często kupowane.

Wybór kabiny to także dylemat. Czy kabina ma być z brodzikiem czy bez brodzika? Opcja bez brodzika wymaga odpowiedniego zaaranżowania i nie zawsze w każdym mieszkaniu jest możliwość zamontowania takiej kabiny. Dlatego kabiny prysznicowe z brodzikiem są rozwiązaniem praktyczniejszym, a także tańszym i szybszym.

Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę prysznicową?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest rozmiar kabiny i jej kształt. Kabiny prysznicowe kwadratowe i owalne najlepiej sprawdzą się w mniejszych łazienkach. Asymetryczne i prostokątne pięknie będą wyglądać w dużej łazience. Istotną kwestią podczas wyboru kabiny jest jej wykończenie. Należy dokładnie sprawdzić każdy szczegół i jego dopracowanie.

Przed zakupem kabiny prysznicowej należy określić budżet, którym dysponujemy. Oczywiście im wyższy, tym lepszą kabinę można kupić.

Ile kosztuje kabina prysznicowa?

Ceny kabin prysznicowych są bardzo zróżnicowane. W zależności od producenta, modelu oraz sklepu, gdzie chcemy kupić kabinę, cena możne różnić się od siebie o nawet kilkaset złotych.

Najtańsze kabiny prysznicowe można już kupić za niecałe 500 złotych. Oczywiście jakość wykonania odbiega od tych, które kosztują znacznie więcej. Jednak jest to kabina, która jeśli o nią się zadba, będzie służyć wiele lat. W zależności od użytych materiałów oraz dodatkowych elementów i gadżetów, kabiny prysznicowe mogą kosztować nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.