Czasem, przeglądając zdjęcia z dalekiej Finlandii spotyka się sielskie, choć dla Polaków nieco egzotyczne scenki, gdy z położonej gdzieś na środku wielkiej śnieżnej zaspy drewnianej sauny wychodzi odziany tylko w ręcznik jasnowłosy człowiek i z wielką radością zaczyna obrzucać się śniegiem. W pierwszej chwili pojawia się niedowierzanie, lecz zaraz potem pojawia się refleksja, że chciałoby się tego spróbować.
Sauna ogrodowa
Do niedawna marzenie takie spełnić można było jedynie wyjeżdżając na daleką północ do krainy reniferów lub na jeszcze odleglejszą Syberię, gdzie podobnych kąpieli zażyć można w ruskiej bani. Teraz jednak można z dobrodziejstw sauny skorzystać we własnym ogrodzie. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie miejsce i zamówić jeden z setek projektów na saunę w ogrodzie. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.
Od marzenia do realizacji
W zależności od kwoty jaką można przeznaczyć na ten element architektury ogrodowej oraz stylu ogrodu do wyboru są sauny w kształcie beczki, wiejskiego domku lub nowoczesnej altany. Po przygotowaniu odpowiedniego miejsca i zaplanowaniu otoczenia wokół sauny można umówić się z firmą, która zajmie się kompleksową obsługą. Wymarzona sauna ogrodowa zostanie zaprojektowana i dopasowana do konkretnego miejsca. Wykonawca nie tylko przygotuje projekt i zajmie się jego realizacją ale także zainstaluje urządzenia zgodnie życzeniem klienta. Dzięki temu właściciel ogrodu może być spokojny o profesjonalne spełnienie marzenia o prawdziwej saunie. Po ustawieniu obiektu i zagospodarowaniu terenu wokół niego można do woli korzystać z uroków sauny postawionej wśród zieleni ogrodu. Z dobrodziejstw sauny korzystać można o każdej porze roku. Latem, po całym dniu pracy można zrelaksować się, korzystając z kąpieli parowej, po czym ochłodzić w zamontowanym w ogrodzie basenie lub wziąć prysznic.
W długie jesienne wieczory sauna pozwoli na dłużej zachować w pamięci gorące lato, a jesienny deszcz schłodzi rozgrzaną skórę. Dla miłośników ekstremalnych wrażeń najlepszą porą na korzystanie z sauny ogrodowej będzie zima, gdy prosto z ciepłego pomieszczenia wyjdzie się na mróz, by pospacerować oszronionymi alejami lub wskoczyć w śniegową zaspę. Wreszcie wiosną sauna ogrodowa może stać się miejscem odpoczynku po pracy wśród roślin lub przygotowaniem do letnich upałów.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw