Skip to content

Niższe koszty energii

Tym, co mocno wpływa na poprawną organizację naszej pracy, jest stabilność finansowa. Niestety, negatywny wpływ mają na to takie elementy jak np. zbyt wysokie koszty prądu, gazu, czy wody. Warto więc dokładnie przeanalizować sytuację i namyślić się, co powoduje, że koszty są tak wysokie.

Obniżanie kosztów energii

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z ofertą proponowaną przez naszego dostawcę prądu. Być może umknęła nam informacja dotycząca dodatkowych usług, czy też zmniejszenia się kosztów. Warto też prześledzić inne propozycje na rynku energetyki. Ponadto, powinniśmy przyjrzeć się asortymentowi, zwłaszcza jeżeli np. pracujemy w dużej korporacji, która generuje regularnie wysokie koszty.

Szczególnie oświetlenie i urządzenia biurowe generują sporo strat. Należy korzystać zwłaszcza z żarówek LED. Są one nie tylko energooszczędna, el i znacznie trwalsze i przyjemniejsze w działaniu. Z kolei tradycyjne żarówki lub halogeny są zdecydowanie energochłonne. Obniżanie kosztów energii może być też skuteczne, jeśli zredukujemy też działanie biurowych urządzeń. Skanery i drukarki są używane przez cały czas i nie są z reguły wyłączane, gdy nikt ich nie używa, a to spory błąd.

Jak obliczyć zużycie prądu?

Istotną kwestią jest też wiedza, jak obliczyć zużycie prądu. Przede wszystkim warto skorzystać z kalkulatora energii elektrycznej, który jest obecnie dostępny na wielu stronach internetowych.

Należy zapoznać się też z podstawowymi obliczeniami. Moc urządzenia trzeba pomnożyć przez czas zużycia sprzętu, a wtedy dostaniemy w wyniku ilość zużytych kWh. Tę wartość należy z kolei pomnożyć przez stawkę za energię. Wynikiem będzie to, czego chcielibyśmy się dowiedzieć – koszt zużycia energii przez urządzenie.

Trienergy.com.pl

Bardzo przydatna, jeśli chodzi o umiejętne oszczędzanie energii, jest trienergy.com.pl. Firma ta oferuje innowacyjne rozwiązania dla swoich klientów w zakresie dopasowywania optymalnych kosztów do potrzeb danej osoby.

Wśród zadań, którymi się zajmują, jest kompensacja mocy biernej, analiza kosztów zużycia, optymalizacja OSD i dużych przedsiębiorstw, czy organizacja audytów energetycznych pozwalających na zyskanie większej ilości informacji odnośnie kosztów. Na stronie internetowej trienergy.com.pl znajdują się dane kontaktowe – mail, adres oraz telefon, za pomocą których można się skontaktować z firmą.