Skip to content

Gdzie stosuje się folię stretch?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się folia pakowa stretch. Jest ona niezbędna w niektórych gałęziach przemysłu, dlatego warto ją lepiej poznać.

Czym jest folia stretch?

Przede wszystkim jest to folia wielowarstwowa stretch producent zadbał o jak najwyższą jakość. Trzeba mieć świadomość, że folia pakowa stretch jest bardzo uniwersalna, ponieważ można ją wykorzystać na wiele sposobów. Producent folii stretch dostrzegł wszystkie najważniejsze potrzeby konsumentów. Folia jest niezbędna na magazynach, ponieważ dzięki niej można ustabilizować produkty na palecie, a do tego jest przezroczysta. To sprawia, że wszystko dokładnie widać. Warto też dodać, że jest bardzo wytrzymała, dlatego można przy jej użyciu zabezpieczyć przeróżne produkty o dużych gabarytach i nietypowych kształtach. Na uwagę zasługuje również fakt, że jest niezwykle elastyczna, ponieważ można ją rozciągnąć do nawet 300% długości. Producent folii stretch potwierdza, że tworzywo zapewnia dobrą termoizolację. Takie rozwiązanie sprawia, że towar nie jest narażony na duże wahania temperatur. Jest to bardzo ważne, ponieważ może znacząco przedłużyć termin ważności produktów. Ciężko jest wymienić wszystkie zalety, które posiada folia stretch producent już od wielu lat działa na rynku.

Zastosowanie folii

Należy pamiętać, żeby zamawiać produkty jedynie u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku i mogą pochwalić się dobrą opinią. Maszynowa folia stretch używana jest do owijania palet. Można to robić ręcznie lub przy użyciu specjalnych maszyn nawijających. Maszyny nawijające są proste w obsłudze, dlatego nawet mało doświadczone osoby nie powinny mieć z tym żadnych problemów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że owijanie palet folią to bardzo dobry sposób, żeby w ekonomiczny sposób zabezpieczyć swój towar. Paleta musi być dokładnie owinięta, żeby stanowiła szczelną barierę przed brudem. Oprócz tego folia zapewnia stabilność, która jest szczególnie ważna podczas przeładunku. To właśnie wtedy ryzyko uszkodzenia towaru jest największe, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Dużym atutem folii jest oczywiście jej przezroczystość, ponieważ dzięki temu można bardzo szybko zidentyfikować wszystkie produkty znajdujące się na palecie. Dawniej paleta była owijana głównie ręcznie, co było niestety bardzo czasochłonne i mało wydajne.