Skip to content

Jak wybrać firmę do wykonania prac remontowych i wykończeniowych?

Kluczem do bycia usatysfakcjonowanym z wykonanego remontu jest znalezienie odpowiedniej firmy, której zlecimy jego wykonanie. To niestety nie jest proste. Rynek budowlany owiany jest wieloma legendami, a wśród znajomych często słyszymy historię o tym jak ktoś został oszukany, a ktoś inny w nieskończoność czeka na koniec prac, mimo że wyznaczony termin realizacji już dawno minął.

Czym się kierować przy wyborze?

Wymarzonym scenariuszem jest skorzystanie z usług firmy, która sprawdziła się już na przykład u naszych najbliższych, czy znajomych. Jeden porządnie wykonany remont i rzetelność firmy dają nam prawie 100% pewność, że również u nas wszystko zostanie wykonane zgodnie z planem.

Warto również postawić na firmę z długoletnim doświadczeniem. Po pierwsze dlatego, że na pewno będzie ona w stanie wykonać prace szybciej, ale też dlatego, że będziemy mogli obejrzeć zdjęcia zrealizowanych projektów i ocenić, czy dana estetyka nam odpowiada – taką możliwość oferuje https://www.awconstruction.pl/.

Na co szczególnie uważać przy wyborze firmy?

Przede wszystkim na wszelkiego rodzaju promocje i wyjątkowo niskie stawki – może się bowiem okazać, że firma jest na granicy bankructwa i szuka szybkich pieniędzy w postaci zaliczek, żeby rozliczyć bieżące debety. Zanim skorzystamy z jakiejś super okazji powinniśmy dokładnie sprawdzić firmę.

Powinniśmy też uważać na nowo powstałe firmy. Nie można zakładać z góry, że wszyscy są nieuczciwi, ale w przypadku remontów, które są zwykle dosyć kosztowne należy dmuchać na zimne. Czasem krótko funkcjonująca firma jest po prostu kolejną firmą otwieraną przez tą samą ekipę – przyczyną zamknięcia poprzedniej mogło być na przykład wiele negatywnych opinii.

Jak sprawdzić firmę, którą planujemy wynająć?

Najlepszym źródłem wiedzy będzie internet. W dzisiejszych czasach nie ma właściwie firm, które nie istnieją w internecie. https://www.awconstruction.pl/ jest przykładem dobrze prowadzonej, dostarczającej wielu informacji strony.

Jeśli pracownik firmy podaje nam adres strony, na którym możemy znaleźć informacje o jego firmie to świetnie, mimo wszystko warto jeszcze spróbować poszukać informacji na własną rękę. I to nie tylko po nazwie firmy, ale również po imieniu i nazwisku właściciela, czy po numerze telefonu. Czasem firma z negatywnymi opiniami zostaje zamknięta, a na jej miejsce szybko zostaje otwarta nowa, z czystym kontem, ale możemy liczyć, że zostanie jakiś ślad jeśli użyjemy odpowiednich informacji.

Zawsze warto poprosić o referencje, kontakty do poprzednich klientów. Uczciwy wykonawca nie będzie miał problemu z podaniem nam kilku numerów telefonów.