Skip to content

Co warto wiedzieć podczas wyboru drzwi?

Wybór stolarki okiennej oraz drzwiowej to zawsze bardzo duże wyzwanie podczas budowy domu. To również ważna kwestia gdy urządza się mieszkanie w bloku – drzwi wewnętrzne mają duży wpływ na ogólny wystrój, zaś drzwi wejściowe to jeden z kluczowych elementów bezpieczeństwa domu.

Piękne designerskie drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne mogą posiadać zarówno walory związane z zapewnieniem wysokiego bezpieczeństwa, oraz mogą być zwyczajnie ładne. Współcześnie nie warto decydować się na żadne kompromisy. Duży wybór drzwi zewnętrznych jednoskrzydłowych o dwuskrzydłowych pozwala na takie ich dobór do elewacji domu, że weźcie prezentuje się w sposób ciekawy i niezwykle atrakcyjny. Kupując drzwi zewnętrzne, nigdy nie należy decydować się na najtańszy model. Odpowiednio wzmocnione drzwi z niezawodnym zamkiem to najwyższa gwarancja bezpieczeństwa.

Ciekawe drzwi przesuwne w Poznaniu

Drzwi wewnętrzne to ważny element wystroju domu, który oczywiście pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też tą praktyczną. Ciekawym rozwiązaniem są drzwi przesuwne. Ten rodzaj drzwi będzie perfekcyjny na przykład do pomieszczeń w układzie amfiladowym. Ten układ mieszkania oznacza, że przechodzi się z jednego pomieszczenia do drugiego.

Poszczególne pokoje można oddzielić wtedy ciekawymi drzwiami przesuwnymi. Współcześnie szalenie modne są drzwi przesuwne ze szkła na konstrukcji z metalu. To rozwiązanie tak bardzo kojarzące się ze stylem skandynawskim czy industrialnym. Takie drzwi świetnie prezentują się na przykład w mieszkaniach w kamienicach lub w domach, w których jest odrobinę wyższy metraż pomieszczeń. Ciekawe drzwi przesuwne w Poznaniu to również drzwi wykonane z drewna, które inspirowane są stylem retro. Takie drzwi fantastycznie wyglądają na przykład po między kuchnią a salonem. Są bardzo wygodnym rozwiązaniem pozwalającym na oddzielenie strefy kuchennej od strefy wypoczynkowej.

Jak upiększyć drzwi?

Warto pamiętać o tym, że drzwi sporo zyskują pod względem wizualnym wtedy, gdy dobierze się do nich ciekawe klamki. Klamki do drzwi można kupić współcześnie w różnym stylu. Świetnie prezentują się odrobinę retro klamki w kolorze złotym lub miedzianym, bo są zgodne ze współczesnymi trendami na dodatki w takim metalicznym kolorze. Można zdecydować się również na zupełnie proste i minimalistyczne klamki w kolorze srebrnym czy białym. Ten niepozorny element może mieć naprawdę duży wpływ na to, jak drzwi prezentują się w całym domu. Takie drobne detale robią często wręcz piorunujący efekt, o czym warto pamiętać.