Skip to content

Jak wyposażyć pokój koedukacyjny?

Bardzo często zdarza się, że dzieci muszą współdzielić pokój. Taka sytuacja ma miejsce głównie w przypadku mieszkań, gdzie miejsce jest dosyć mocno ograniczone. Tyle, o ile w przypadku rodzeństwa tej samej płci nie stanowi to większego problemu, o tyle może okazać się dosyć skomplikowane, kiedy jedne pokój mają zamieszkiwać brat z siostrą. Oczywiście takie sytuacje także nie należą do rzadkości. W związku z tym warto zadbać o to, aby pokój został urządzony w taki sposób, który pozwoli bez większych problemów korzystać z niego zarówno chłopcu, jak i dziewczynce.

Jak zaaranżować pokój koedukacyjny?

Przede wszystkim powinniśmy zrobić to w taki sposób, aby przy małej powierzchni zmieścić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. W pierwszej kolejności warto zadbać o łóżko. Oczywiście w sytuacji, kiedy pokój jest mały opcja w stawienia w nim dwóch niezależnych łóżek nie stanowi najlepszego z możliwych wariantów. W związku z tym warto rozważyć opcję łóżka piętrowego lub kanapy, która spod spodu ma opcję wysunięcia zapasowego łóżka. Jeżeli mowa o biurku, to tutaj powinny znaleźć się dwa osobne biurka. W niektórych domach mieści się jedynie jedno, w związku z czym dzieci naprzemiennie odrabiają przy nim lekcje, jednak warto postawić na dwa biurka a zrezygnować np. z postawienia w pokoju szafy na ubrania.

Następnie należy kupić dwie osobne kołdry dla dzieci oraz pościel. Kołdra dla dziecka zarówno płci żeńskiej jak i męskiej może być ubrana w taką samą, jednolitą poszewkę lub takie, które ze względu na występujące na nich postaci są dedykowane osobno chłopcom i dziewczynkom. To jak będzie się prezentowała kołdra dziecięca i poduszka w obu przypadkach, to kwestia indywidualna.

Gdzie zakupić elementy wyposażenia wnętrza do pokoju koedukacyjnego?

Dokładnie w tych samych miejscach, w których kupujemy meble i dekoracje do innych pomieszczeń w domu. Mowa tu o popularnych sieciówkach lub sklepach internetowych. Jeżeli wolimy na spokojnie przemyśleć swoje zakupy w zaciszu domu, to z powodzeniem możemy posilić się sklepami online. Jest w nich dostępne wszystko, czego potrzebujemy: meble, kołdry dla dzieci i wiele innych produktów. Są również i takie osoby, które wolą sprawdzić samodzielnie jak prezentuje się kołdra dla dziecka i wybierają w tym celu sklep stacjonarny. Nie mniej jednak dla wygodnickich kołdra dziecięca może być też dostarczona kurierem.