Skip to content

Kołdra dla małego alergika

Wszystkim rodzicom zależy przede wszystkim na zdrowiu i prawidłowym rozwoju ich dziecka, dlatego nieustannie troszczą się o nie i monitorują jego samopoczucie. Ich czujnemu spojrzeniu nie umkną objawy alergii wziewnej, takie jak katar, kaszel, czy zaczerwienione oczy, a gdy okaże się, że pociechę uczulają kurz i roztocza, natychmiast przystąpią do działania, zaopatrzą się w filtry do odkurzacza, zlikwidują dywany i kupią kołdry antyalergiczne.

Mały alergik – duży problem

Pajęczaki żywią się ścieranym naskórkiem człowieka i nie są w tej kwestii wybredne, wszakże tak samo smakuje im ten pochodzący od dorosłych, jak i od dzieci. Równie dobrze czują się także w pokojach najmłodszych, gdzie zazwyczaj jest ciepło, a półki pełne pluszaków wprost zapraszają kurz do wspólnej zabawy. Małemu alergikowi ciężko jest przetłumaczyć, że jego ukochane misie mogą stwarzać niebezpieczeństwo, dlatego walkę z uczuleniem warto zacząć od mniej drastycznych kroków niż pozbywanie się zabawek. Na początek wystarczy dokładniejsze niż zawsze odkurzenie mieszkania, przewietrzenie go i zmiana Kołdry na antyalergiczną.

Pościel dla dziecka z uczuleniem

Tradycyjne kołdry i poduszki mają tendencję do tworzenia idealnych warunków bytowych i rozwojowych dla roztoczy, dlatego tak ważnym jest, żeby z nich zrezygnować natychmiastowo po usłyszeniu diagnozy wskazującej na uczulenie. Mały alergik nie powinien spać pod pierzyną, gdyż ulgę w jego objawach przyniesie jedynie specjalna kołdra antyalergiczna. Takie pościele wypełnione są lateksowym lub silikonowym tworzywem i obszyte wysokiej jakości bawełną, bambusem lub nawet jedwabiem. Powyższe materiały zadbają o odpowiednią cyrkulację powietrza i mimo, że kołdry antyalergiczne są lekkie, maluch nie zmarznie w nocy. Komfortowy sen zapewni także fakt, że wypełnienie tejże pościeli zostanie na swoim miejscu i nie zbryli się nawet po kolejnym praniu w wysokiej temperaturze.

Alergia wziewna zdiagnozowana u dziecka jest szczególnym utrapieniem nie tyle dla niego samego, ale głównie dla rodziców. Zwłaszcza w przypadku uczulenia na kurz i roztocza obecne w zasadzie wszędzie, minimalizowanie zagrożenia jest syzyfową pracą. Nad małym alergikiem trzeba czuwać w zasadzie przez cały dzień, ale na szczęście dobra kołdra antyalergiczna zajmie się nim w nocy, dzięki czemu dziecko będzie spało bezpiecznie, a rodzice spokojnie.