Skip to content

Styl industrialny – fantazja i oryginalność

Styl industrialny i kolonialny dominują dzisiaj powoli w naszej aranżacji mieszkań. Ich popularność pochodzi przede wszystkim z lat 50. w Ameryce, kiedy to przedsiębiorcy przenieśli się w bogatsze dzielnice, zamknięto fabryki a do pustostanów wkroczyli artyści.

Cechy stylu industrialnego

Jak stworzyć idealny loft? Wystarczy kierować się kilkoma głównymi zasadami. Przede wszystkim tu nie ma miejsca na fantazyjne wykończenia, delikatne obramowania czy miękkie pufy, futerka albo barwne kolory.

W stylu industrialnym dominuje surowość i brak wykończenia. Tutaj rury, kable i przewody powinniśmy zostawić na zewnątrz. Ponadto dużym atutem loftowego wnętrza jest pozostawienie jednej ściany niewykończonej, pokrytej np, tylko betonem, tynkiem czy w ogóle cegłą. Styl ten budują także przygaszone chłodne kolory, taki jak: ceglasty, beżowy, brązowy, odcienie szarości i czerni.

Meble loft

Trzeba jednak stanowczo podkreślić, że niepowtarzalny, industrialny charakter budują tutaj przede wszystkim meble. Jak one wyglądają? Materiałami używanymi do mebli loft są przede wszystkim naturalne drewno, metal i szkło. Charakterystyczne zaś dla nich jest to, że wykorzystują one wiele przedmiotów codziennego użytku albo też że są wzorowane na meblach fabrycznych, tudzież czasem nawet nim są.

A zatem jako lampy świetnie sprawdzają się dawne lampy fabryczne. Łóżka tworzone są z palet, stoliczki ze szpuli, poduszki z dawnych worków na mąkę, zaś pufy z puszek po farbie.

Jak kupić meble loft?

Na koniec pozostaje już zatem pytanie – jak i gdzie kupić takie świetne meble loft. Otóż oczywiście można je zakupić we wszelkiego rodzaju sklepach, które oferują tego typu produkty. Jednak pamiętajmy o jednej sprawie – takie meble loft, dawniej tanie, dziś są dość drogie ze względu na swoją oryginalność i popularność.

Warto zatem rozważyć wykonanie mebli loft samemu. Wówczas użyte produkty będą naprawdę tanie – skrzynki na owoce, palety itp. Przy odrobinie fantazji możemy wykreować naprawdę piękne wnętrze bez konieczności płacenia wielu pieniędzy. Jak zatem widać – naprawdę to się opłaca! Pamiętajmy tylko o tym, że można także kupić na pół surowe półprodukty, czyli np. wyszlifowane na gładko skrzynki owocowe.

Meble loft znaleźć można w ofercie spokko.pl