Skip to content

Czym zajmuje się deweloper?

Wiele osób jest przekonanych, że rola dewelopera ogranicza się jedynie do budowy domu. Prawda jest jednak taka, że zakres obowiązków jest w jego przypadku o wiele szerszy. Deweloper nie tylko wybiera konkretną działkę i buduje na niej nieruchomość, ale również poszukuje klientów chętnych na jej zakup.

Kim jest developer Ożarów Mazowiecki?

Konkretną definicję dewelopera można znaleźć w zapisach ustawy pochodzącej z roku 2012. Nazywana jest ona ustawą deweloperską i ma za zadanie chronić prawa nabywców nieruchomości. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ustawa opisuje jednak wyłącznie transakcje, które dotyczą rynku mieszkalnego, a jej przepisy nie mają zastosowania, jeśli chodzi o nieruchomości komercyjne.

Niestety, historia rynku deweloperskiego pełna jest opowieści o nieuczciwych deweloperach. Tymczasem większość konsumentów na zakup nieruchomości przeznacza wszystkie zaoszczędzone pieniądze, toteż uczciwość dewelopera jest dla nich bardzo ważna.

Developer ożarów mazowiecki – jakie są jego prawa i obowiązki?

Jeśli chodzi o Ożarów Mazowiecki inwestycje, to w ostatnich latach powstaje ich tutaj wyjątkowo dużo, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat praw i obowiązków dewelopera.

Klient, który nawiązuje współpracę z danym deweloperem powinien otrzymać prospekt informacyjny, z którego może dowiedzieć się wielu przydatnych informacji na temat jego działalności. Klient dzięki dokumentowi może określić, czy deweloper posiada pozwolenie na budowę, jak przedstawia się stan jego finansów, a także jak kształtuje się cena za metr nieruchomości i na kiedy przypada termin jej odbioru.

Osoby zainteresowane kupnem danej nieruchomości powinny przed wpłaceniem jakichkolwiek pieniędzy pozyskać informacje na temat wiarygodności developera. Warto sprawdzić jego wpisy w krajowym rejestrze sądowym, jak i zapoznać się z dostępnymi w sieci opiniami. Pozwala to uniknąć ryzyka, że trafi się na mało uczciwy podmiot.

Podsumowując, Ożarów Mazowiecki inwestycje to nie tylko lokale mieszkalne i domy jednorodzinne, ale również hotele, obiekty handlowe i biurowce. Nad ich powstaniem piecze sprawuje developer, który cały proces budowy śledzi od samego początku i dba o jego prawidłowy przebieg.