Skip to content

Żarówki – jakie wybrać? LED czy zwykłe?

Dostępne na rynku żarówki to przeważnie modele LED o różnej mocy oraz zwykłe – powszechnie stosowane dotychczas. Jedne i drugie można dość łatwo kupić, ale jeśli ma się wybór, lepiej zdecydować się na LED-y. Gwarantuje to większą trwałość i lepszą jakość oświetlenia, co na pewno będzie odczuwalne we wnętrzu.

Nowoczesne żarówki – do domu i w miejscu pracy

Jednym z najlepszych wyborów będą żarówki ledowe e27. Są łatwe do powszechnego stosowania z uwagi na typowy gwint. Bez problemu można więc zastąpić nimi zwykłą żarówkę umieszczoną w żyrandolu, lampie sufitowej, lampce nocnej i w wielu innych miejscach. Mają przedłużoną żywotność i jedna dobrej jakości żarówka będzie świeciła rok lub dłużej.

Można kupić wybraną żarówkę w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Dostępne są modele o różnej mocy, przy czym jest ona niższa niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Wynika z tego pewna oszczędność w skali rocznej. Oszczędza się też na ilości używanych żarówek, bo LED-y wymienia się dużo rzadziej przy optymalnym użytkowaniu.

Dlaczego właśnie LED?

Żarówki ledowe e27 stanowią jeden z najczęściej kupowanych modeli. Pasują do większości stosowanych w domach i instytucjach standardowych opraw. Są bardzo wydajne w różnych zastosowaniach, na przykład do pokoju, w którym w sezonie światło używane jest przez określoną ilość godzin.

Żarówki led zużywają się najszybciej w sytuacji, gdy często się je gasi i zapala. Dużo lepszym wyjściem jest świecenie ciągłe, więc trzeba pozbyć się nawyku gaszenia światła przy częstym wychodzeniu i wchodzeniu do pomieszczenia.