Skip to content

Dlaczego warto zdecydować się na prysznic bez brodzika?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w nowocześnie urządzonych łazienkach standardem jest prysznic bez brodzika. Wspomniane rozwiązanie nadaje bowiem lekkości, a także przestronności całemu wnętrzu. Ponadto sprawia, że uwaga może skupić się na innych elementach pomieszczenia. Jakie zalety ma Prysznic bez brodzika?

Większa przestrzeń do zagospodarowania

Warto wiedzieć, że łazienka bez brodzika jest nie tylko wygodniejsza, ale również większa. Należy zaznaczyć, że dzięki pozbyciu się masywnej kabiny można zaoszczędzić mnóstwo miejsca.

Użytkownicy mają w ten sposób możliwość poprawienia ustawności omawianego pomieszczenia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane rozwiązanie rekomendowanie jest przede wszystkim osobom posiadającym stosunkowo małe łazienki.

Dowolność w doborze kształtu natrysku

Godny uwagi jest fakt, że strefa natryskowa może zostać zaaranżowana praktycznie w dowolnym miejscu w łazience. Doskonałym przykładem może być mało ustawna wnęka, gdzie bardzo trudno byłoby umiejscowić inne meble czy urządzenia.

Warto również wiedzieć, że użytkownicy nie będą w żaden sposób ograniczeniu wymiarami dostępnych na rynku brodzików czy kabin.

Bezpieczeństwo oraz wygoda

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bezprogowe wejście do kabiny prysznicowej jest doceniane głównie przez osoby, które mają problem z poruszaniem się, starsze oraz rodziców małych dzieci.

Kabina może być bowiem zaaranżowana w taki sposób, by użytkownik bez żadnego problemu mógł wejść pod prysznic z dwóch stron czy wjechać do niej na wózku inwalidzkim.

Jakie są jeszcze zalety omawianego rozwiązania?

Należy mieć świadomość, że minimalistyczna kabina bez brodzika nie będzie wysuwała się na pierwszy plan. Ponadto nie narzuci określonej aranżacji. Możliwe zatem będzie uzyskanie łazienki w pożądanym klimacie i stylu.

Nie można zapomnieć, że kabinę bez brodzika jest znacznie łatwiej utrzymać w czystości w porównaniu do klasycznej wersji z szynami, zgięciami, drzwiami czy załamaniami. Nie jest zalecane przy wyborze sugerowanie się tylko ceną.