Skip to content

Szklane drzwi przesuwne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Szklane drzwi przesuwne to rozwiązanie, które coraz częściej i coraz chętniej stosowane jest w wielu miejscach. Używa się ich wszędzie tam, gdzie jednocześnie konieczne jest zapewnienie skuteczne zamknięcie przestrzeni, ale jednocześnie ważna jest dobra widoczność. Gdzie takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Szklane drzwi w biurze

Drzwi przesuwne szklane to rozwiązanie, które w pierwszej kolejności sprawdziło się w przestrzeniach biurowych. Jest tam ono postrzegane jako korzystne z wielu względów. Po pierwsze drzwi takie wyglądają bardzo dobrze, dzięki czemu w firmie łatwo jest uzyskać korzystny, elegancki i nowoczesny dizajn. Bardzo przychylnie patrzą na to klienci, co przekłada się na osiągane wyniki.

Drzwi takie są również bardzo komfortowe, zwłaszcza jeżeli zadba się o zakup modeli wysokiej jakości. Ich dużą zaletą jest również możliwość sprawowania dyskretnej kontroli nad pracownikami, która jednak nie zaburza wykonywania obowiązków.

Szklane drzwi w sklepie i punkcie usługowym

Rozwiązanie takie jak drzwi przesuwne szklane sprawdza się też w sklepach i różnorodnych punktach usługowych. Należy pamiętać, że klienci bardzo chętnie zaglądają do środka sklepu, zanim zdecydują się skorzystać, z wybór szklanych drzwi znacznie ułatwia im to zadanie.

Drzwi tego typu mają również tę zaletę, że optycznie przedłużają witrynę sklepu, w którym się znajdują. To bardzo ważne zwłaszcza w miejscach niewielką ścianą frontową. Zastosowanie drzwi przesuwnych szklanych pozwala na lepszą ekspozycję towaru, co zawsze przekłada się na wyższą sprzedaż w sklepie i większe zainteresowanie punktami usługowymi.

Szklane drzwi w domu

Wbrew pozorom również w przestrzeni domu mieszkalnego możliwe, a czasem również korzystne jest zastosowanie drzwi szklanych przesuwnych. Drzwi tego typu sprawdzą się świetnie zwłaszcza w przestrzeniach urządzonych w sposób bardzo nowoczesny. Optycznie zwiększają przestrzeń i sprawiają, że dom wydaje się bardzo przestronny.

Takie rozwiązanie jest więc dobrym pomysłem tam, gdzie właściciel domu nie dysponuje dużym metrażem. Dzięki zastosowaniu przesuwnych, szklanych drzwi możliwe jest uzyskanie złudzenia, że dom jest znacznie większy niż w rzeczywistości i nie ma wrażenia ciasnoty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.