Skip to content

Dlaczego warto zdecydować się na zawiesia łańcuchowe czterocięgnowe?

Należy mieć świadomość, że zawiesie łańcuchowe czterocięgnowe wyposażone w haki, a także opcję skracania zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Przedsiębiorcy i osoby prywatne bardzo często zastanawiają się nad opłacalnością zakupu tego produktu. Jakie zalety mają zawiesia łańcuchowe?

Dlaczego warto zaopatrzyć się w zawiesie łańcuchowe czterocięgnowe?

Produkt jest świetnym narzędziem pomocniczym, który stosowany jest zarówno przy podnoszeniu i transporcie różnego rodzaju ładunków, jak i w przemyśle. Ponadto zawiesia łańcuchowe wykorzystywane są do transportu przedmiotów, które są wyposażone w trzy albo cztery punkty zaczepowe.

Warto koniecznie podkreślić, że haki, które są zamontowane na samych końcach omawianego produktu wyposażone są przez producenta w specjalne zabezpieczenia przed ewentualnym wypięciem się ładunku. Ponadto zawiesia posiadają dodatkowo skracacze, które pozwalają użytkownikowi dostosować odpowiednio długość cięgien do położenia środka ciężkości ładunku, który ma być transportowany.

Charakterystyka zawiesi łańcuchowych czterocięgnowych

Warto przede wszystkim mieć świadomość, że dostępne na rynku produkty renomowanych producentów są produkowane zgodnie z europejską normą EN 818-4. Produkt może bez problemu pracować w temperaturach od -40 oC do +200 stopni Celsjusza. Z kolei nośność zawiesie wynosi do 26,5 tony.

Do produkcji najwyższej jakości zawiesi łańcuchowych zastosowano materiały klasy 8. Produkt w ten sposób jest wytrzymały na rozciąganie 800N/mm2. Należy również dodać, ze współczynnik bezpieczeństwa wynosi 4:1.

Jakie zalety mają zawiesie łańcuchowe czterocięgnowe?

Produkty przede wszystkim charakteryzują się odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, do których należy zaliczyć temperaturą czy ścieranie. Wszystkie dostępne na rynku zawiesia są bezpieczne, ponieważ musiały przejść odpowiednie testy.

Bardzo często wymienianym atutem zawiesi łańcuchowych jest bardzo duża wytrzymałość w porównaniu do niewielkiego ciężaru własnego. Ponadto na zdecydowaną większość produktów przyznawana jest 24 miesięczna gwarancja. Dzięki temu, że wszystkie połączenia są rozłączne, użytkownicy nie mają problemów z konserwacją czy naprawą.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.