Skip to content

Domki ogrodowe – narzędziowe i nie tylko…

Domki ogrodowe to rozwiązania, które cieszą się rosnącą popularnością, co wynika z faktu, że są praktyczne i pozwalają zagospodarować miejsce w ogrodzie przeznaczone np. na przechowywanie narzędzi. Oto praktyczne wskazówki jak wybrać dobry domek do ogrodu.

Praktyczny i efektywny domek do ogrodu

Domek ogrodowy pełni nie tylko funkcje użytkowe, ale jest też estetyczny i sam w sobie stanowi ciekawą ozdobę każdego ogrodu. Obecnie dużą popularnością cieszą się eleganckie domki do ogrodu wykonane z drewna, o prostej bryle, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. W praktyce takie domki oferują nawet do 3 metrów kwadratowych powierzchni, co pozwala stworzyć wewnątrz np. miejsce na przechowywanie narzędzi do ogrodu.

Domek ogrodowy jest niezwykle praktyczny także w okresie jesiennym i zimowym, kiedy można go zamknąć, wewnątrz chowając np. przybory stosowane w ogrodzie, narzędzia, grille i inne przedmioty, które w ten sposób nie są narażone na działanie deszczu i śniegu.

Domek z drewna świerkowego

Obecnie popularnością cieszą się domki ogrodowe wykonane z drewna świerkowego. Często ma ono około 30 cm grubości, a domek posiada też wygodne w otwieraniu dwuskrzydłowe drzwi wyposażone w klucz.

Większość domków, jakie obecnie proponuje wiodący producent domków ogrodowych posiada też szprosy na drzwiach, które powodują, że do wnętrza przedostaje się naturalne światło dzienne. W ten sposób nie ma obaw o mrok, który panuje w domku. Z kolei szerokie i praktyczne drzwi znacząco ułatwiają wnoszenie i wynoszenie przedmiotów.

Jakość wykonania

Obecnie każdy przodujący producent domków ogrodowych dba o to, by domek był szczelny, a tym samym nie ma obaw co do przedmiotów przechowywanych wewnątrz.

Bezpieczeństwo w zakresie ochrony przedmiotów w domku wynika też ze szczelnego dachu, który często jest pokryty papą bitumiczną. Materiał ten jest lekki, a jednocześnie solidny i odporny na działanie wody i wilgoci. Dzięki temu z powodzeniem zachowuje nienaganny stan na wiele lat. Wiele osób decyduje się też na pokrycie dachu gontem, który jest dostępny w szerokiej gamie kolorów. W ten sposób można dopasować estetykę wykończenia domku do innych budynków i elementów dekoracji ogrodu. Obecnie popularne odcienie gontu to: zielony, czerwony, brązowy i czarny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw