Skip to content

Dom energooszczędny – zalety i koszty budowy energooszczędnego domu

Budowa domów energooszczędnych to niezwykle opłacalna inwestycja, która pozwala na znaczne oszczędności energii cieplnej i elektrycznej. Precyzyjny dobór materiałów i najnowsze technologie umożliwiają stworzenie bezpiecznego i praktycznego budynku.

Dom energooszczędny – korzyści

Lista korzyści płynących z budowy domu energooszczędnego jest bardzo długa. Po pierwsze zmniejszenie energochłonności budynku ma ogromny wpływ na zminimalizowanie strat ciepła, co przyczynia się do redukcji kosztów ogrzewania domu.

Zmniejszenie zużycia surowców energetycznych ma również zbawienny wpływ na środowisko. Budowa domów energooszczędnych bardzo często opiera się wyłącznie na użyciu ekologicznych, przyjaznych środowisku materiałów, co ma wpływ między innymi na znaczne zredukowanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Dodatkowo inteligentne rozwiązania stosowane przy budowie energooszczędnych domów pozwalają na stałą, zdalną kontrolę nad większością zamontowanych urządzeń, co pozwala nie tylko na zmniejszenie opłat za energię elektryczną, ale przyczynia się również do wzrostu komfortu i bezpieczeństwa domowników.

Dom energooszczędny budowa – jak wybrać najlepszego wykonawcę?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę haseł takich jak „dom energooszczędny budowa” czy „dom energooszczędny koszty budowy”, użytkownikowi wyświetli się dość długa lista wyników – rosnąca popularność rozwiązań tego typu sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się budową energooszczędnych domów.

Przy wyborze konkretnej firmy należy jednak zachować ostrożność i bardzo dokładnie zapoznać się z dostępną ofertą. Dobra firma powinna gwarantować swoim klientom szeroki wybór projektów, a także stosowanie nowoczesnych technologii i wytrzymałych materiałów. Przy wyborze konkretnego wykonawcy niezwykle pomocne mogą okazać się również opinie innych klientów.

Dom energooszczędny koszty budowy

Na koszty budowy domu energooszczędnego ma wpływ wiele czynników, do których można zaliczyć między innymi jakość użytych materiałów czy rodzaj zastosowanej technologii.

W większości przypadków za wybudowanie domu energooszczędnego trzeba będzie jednak zapłacić około 10-15% więcej niż za postawienie tradycyjnego budynku. Koszt budowy energooszczędnego domu parterowego o powierzchni 80m2 to wydatek rzędu 240 tysięcy złotych.