Skip to content

Domy prefabrykowane – szybki sposób na przeprowadzkę

Budowa domu to najczęściej długotrwały i skomplikowany proces. Wie o tym każdy, kto go stawiał. Wszystko układa się dobrze, kiedy mamy zaufane firmy budowlane od poszczególnych robót. Jednak sprawa się komplikuje, kiedy zostajemy oszukani lub prace zostały źle wykonane. Stres, nerwy, strata pieniędzy, naglący termin przeprowadzki… Jak się okazuje jest sposób na zaoszczędzenie czasu i zdrowia – gotowe domy.

Domy prefabrykowane – czym są?

Najpierw należy wyjaśnić, co to jest prefabrykat. Innymi słowy, jest to półprodukt, czyli gotowy element budowlany przygotowany do zamontowania w docelowym miejscu. Gotowe domy są zbudowane z kilku niezależnych części, które zostają złączone w jedną całość. Przygotowywane w fabryce moduły kuchni, łazienki, pokojów są zespolone ze sobą na działce klienta i w ten sposób powstaje pełnoprawny budynek mieszkalny.

Ile czasu trwa budowa gotowego domu?

Czas oczekiwania na realizację zamówienia gotowych modułów w firmie trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. To zależy głównie od wybranego projektu, jak i wielkości budynku. Proces montowania prefabrykowanego domu na naszej działce trwa od kilku do kilkunastu dni i co jest najważniejsze, nie wymaga od nas żadnego zaangażowania.

Gotowe domy cennik

To, ile będziemy musieli zapłacić za postawienie gotowego domu zależy od firmy, którą wybierzemy i materiałów, z jakich będzie on zbudowany. Aby określić, jaki gotowe domy cennik mają, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Mówi się, że budynki szkieletowe są tańsze od tradycyjnych, z drugiej strony, jeśli są wyprodukowane z keramzytobetonu, mogą być droższe nawet o 30%. Domy gotowe prefabrykowane ceny zależą także od tego, w jakiej firmie zostało złożone zamówienie, od wielkości i stopnia skomplikowania projektu. Także nie można jednoznacznie określić, jakie koszty poniesiemy w efekcie końcowym. Do tej pory domy gotowe prefabrykowane ceny miały dosyć spore spore. Jednak zmieniło się to na przestrzeni lat, gdyż ta metoda staje się coraz powszechniejsza, a co za tym idzie, tańsza.

Bez względu na poniesione koszty wynikające z budowy gotowego domu, coraz więcej ludzi decyduje się na tę metodę, chcąc oszczędzić czas i nerwy.