Skip to content

Ile kosztuje zabudowa rur?

Rury znajdujące się na ścianach łazienki lub kuchni nie prezentują się zbyt dobrze. Szpecą one wnętrze, przez co sprawia ono wrażenie niedopracowanego. W dzisiejszych czasach można wyeliminować problem niskim kosztem. Świetną opcją wydaje się być zabudowa rur wykonana z płyt karton-gips. Jest to usługa, która może zostać zrealizowana w dowolnym momencie – nie tylko podczas budowy lub generalnego remontu mieszkania.

Rodzaj płyt karton-gips

Zabudowa rur wymaga rzetelnego doboru materiałów. Oszczędzanie na ich jakości zwykle niesie za sobą skutki odwrotne do zamierzonych. Koszt całkowity uzależniony jest od rodzaju zastosowanych płyt karton-gips. Nie każdy wie, że występują one w wielu różnych wariantach, co nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji.

W miejscach, gdzie panuje wysoka wilgotność konieczne jest zastosowanie materiałów o optymalnych parametrach użytkowych. Priorytetem jest ograniczenie ryzyka rozwoju pleśni oraz grzybów. Tylko fachowo wykonana zabudowa rur będzie przez lata prezentować się nienagannie.

Stopień złożoności projektu

Bywa tak, że zabudowanie rur stanowi prawdziwe wyzwanie. Na cenę omawianej usługi wpływa więc również stopień złożoności projektu. Oczywiście nie ma konieczności decydowania się na nawiązanie współpracy „w ciemno”. Warto jest zgłosić się do fachowców po wycenę, a następnie porównać kilka różnych ofert.

Stawki za metr kwadratowy uzależnione są także od lokalizacji. W centralnej części Polski stawki za usługi remontowe oraz budowlane są najwyższe.