Skip to content

Czym wyróżnia się porządne krzesło obrotowe z podnóżkiem?

Osoby, które większość swojego dnia w pracy spędzają w pozycji siedzącej, powinny jak najszybciej postawić na ergonomiczne krzesło obrotowe z podnóżkiem. Wybór mebli do biura jest bardzo szeroki, dlatego też znalezienie najlepszego siedziska nie jest wcale prostym zadaniem. Aby dokonać udanego zakupu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

O czym należy pamiętać?

Porządny fotel obrotowy z podnóżkiem koniecznie musi zapewniać należyte podparcie, dlatego też najlepszym wyborem są fotele zapewniające powierzchnię siedzącą co najmniej 40×40. Coraz więcej nowoczesnych foteli obrotowych wyposażonych jest w funkcjonalny amortyzator, dzięki któremu można liczyć na płynną regulację. W ostatnim czasie rekordy sprzedaży biją fotele biurowe z wysuwanym podnóżkiem, które wypełnienie mają w postaci pianki. Przy kilkugodzinnej pracy przydać może się również specjalny mechanizm SYNCHRO. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu będzie można nie tylko dowolnie regulować kąt pochylenia oparcia i siedziska, ale również dostosować poziom sprężystości do swoich indywidualnych potrzeb.

Zdrowe fotele obrotowe dla osób z problemami

Osoby, które dość często zmagają się z bólami karku albo kręgosłupa powinny wybrać fotel biurowy z podnóżkiem, który posiada dość wysokie oparcie wybrzuszone w okolicach części lędźwiowej. Łopatki zapewnią z kolei idealne podparcie dla kręgosłupa i części lędźwiowej. Coraz większą popularność zdobywają fotele medyczne z atestami. Jest to idealna propozycja nie tylko dla osób, które zmagają się z różnego typu schorzeniami, ale także dla kobiet w ciąży.

Jakie są największe zalety foteli biurowych z podnóżkiem?

Nowoczesny fotel obrotowy z podnóżkiem wyposażony jest w dość duże siedzisko oraz oparcie, dzięki któremu można liczyć na maksymalną wygodę podczas pracy przed komputerem. Skórzany fotel biurowy z podnóżkiem ceniony jest nie tylko za niesamowitą wygodę, ale również za walory estetyczne. Materiał ten dzięki systematycznej pielęgnacji nawet po wielu latach użytkowania prezentować będzie się bardzo okazale. Krzesło obrotowe z podnóżkiem jest bardzo mobilnym meblem, dlatego też tak wiele osób decyduje się na jego zakup. Dodatkowy podnóżek ułatwia zachowanie idealnego krążenia krwi. Dodatek ten docenią przede wszystkim osoby starsze, które zmagają się z żylakami.