Skip to content

Skuteczne wyciszenie sufitu – jak to zrobić?

Mieszkanie w bloku dla wielu osób jest jedyną możliwością na prowadzenie samodzielnego życia i wyprowadzkę od rodziców. Wynajem takiego mieszkania często nie jest zbyt drogi, w szczególności jeżeli decydujemy się na małą kawalerkę. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że czasem nasze lokum wcale nie musi być komfortowe. Zatem co możemy zrobić w tej sytuacji?

Mieszkanie w bloku nie zawsze jest komfortowe

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób marzy o niezależności. Nie powinniśmy zapominać o tym, że niestety jest to trudne, ponieważ nasze pensje bardzo często nie pozwalają nam na to, aby wieść niezależne życie i nie mieszkać z rodzicami.

Decydując się na wyprowadzkę z domu powinniśmy pamiętać o tym, że najwięcej będzie nas kosztować wynajem mieszkania. Ceny są bardzo wysokie w stosunku do naszej pensji, którą będziemy zarabiać na początku naszej kariery. Dodatkowo mieszkanie w bloku nie zawsze będzie dla nas w pełni komfortowe.

Jak skutecznie wyciszyć sufit?

Musimy liczyć się z tym, że jeżeli przykładowo będziemy chcieli płacić nieco mniej za wynajem, będziemy zmuszeni szukać takiego lokum w dzielnicach miasta, które nie cieszą się zbyt dobrą renomą.

W tym przypadku może okazać się, że nasi sąsiedzi nie stronią od nocnych imprez, a cała okolica nie jest spokojna. Warto więc spróbować wyciszyć mieszkanie, aby lepiej nam się mieszkało. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od sufitu. Zatem w jaki sposób powinniśmy to zrobić? Jakie materiały są w tym przypadku potrzebne?

Montaż wełny mineralnej – skuteczne wyciszenie sufitu

Jeśli tylko właściciel mieszkania się na to zgodzi, powinniśmy zdecydować się na wyciszenie sufitu za pomocą wełny mineralnej.

Jeżeli mieszkanie nie jest zbyt dużych rozmiarów, na pewno koszty nie będą zbyt duże. Warto kupić taki materiał i wyłożyć nim sufit, a na koniec powinniśmy przykręcić specjalną płytę. Tylko dzięki temu będziemy w końcu słyszeć znacznie mniej odgłosów z góry, a nasze mieszkanie będzie w końcu bardzo spokojne i komfortowe. Skuteczne wyciszanie sufitu nie jest zbyt trudne.

Zdecydowanie powinniśmy pamiętać o tym, że jeżeli decydujemy się na długoterminowy wynajem mieszkania możemy negocjować z jego właścicielem i przykładowo przeprowadzić na nasz koszt remont, za który nam zwróci. Doskonałym pomysłem jest między innymi skuteczne wyciszenie sufitu wełną mineralną. To właśnie dzięki temu nie będziemy w końcu słyszeć sąsiadów z góry, czując się w naszym małym lokum w pełni komfortowo.