Skip to content

Jak wybrać wykładzinę do biura?

Wykładzina w biurze powinna być odporna na zabrudzenia, trwała i łatwa do utrzymania w czystości. Bardzo ważne jest również zadbanie o estetykę. Wykładzina jest elementem wyposażenia, które w bardzo dużym stopniu kształtuje wizerunek biura. Jak wybrać wykładzinę funkcjonalną i estetyczną?

Rolka czy płytki?

Biuro to bardzo specyficzna przestrzeń. Przewija się przez nie wiele osób, powstaje bardzo dużo zanieczyszczeń. Wykładziny, które sprawdzają się w mieszkaniach nie są odpowiednie do miejsc pracy. Do biura idealne będą tanie wykładziny w rolce lub płytki dywanowe.

Producent wykładzin w rolce zapewnia, że jest ona łatwa w montażu. Wystarczy ją jedynie rozwinąć i odpowiednio przymocować do podłoża. Trzeba jednak pamiętać, że mają ograniczoną szerokość. Jest to dużym problemem w przypadku szerokich i przestronnych biur.

Producent wykładzin do biur poleca płytki dywanowe, które pozwalają w ciekawy sposób zaaranżować biura o niestandardowych kształtach czy wielkości. Tanie wykładziny w płytkach mają przeważnie rozmiary 50 x 50 cm lub 61 x 61 cm. Dzięki temu można komponować niebanalne wzory, które sprawią, że biuro będzie eleganckie i bardzo interesujące. Tanie wykładziny stają się interesującym elementem wyposażenia.

Jak wybrać wykładzinę?

Wybierając wykładzinę do biura należy zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Runo, czyli wierzchnia warstwa wykładziny, najczęściej jest z poliamidu lub polipropyleny.

Tanie wykładziny z poliamidu są bardzo odporne na ścieranie. Szybko również wracają do poprzedniego kształtu po odgnieceniach. Jest to bardzo ważne, gdy zmienia się aranżacja biura. Wykładzina, która jest powygniatana jest nieestetyczna. Trzeba ja wymienić. Wykładzina z poliamidu, gdy nie była długo narażona na działanie dużej siły, będzie wyglądała atrakcyjnie.

Wybierając wykładzinę do biura warto skoncentrować się na modelach o niższym włosie. Dzięki temu są one łatwiejsze do utrzymania w czystości. Jednocześnie nie będzie na nich widać wgnieceń.

Podłoga w biurze to bardzo ważny element wystroju wnętrza. Warto o tym pamiętać wybierając tanie wykładziny. Jednokolorowe wykładziny będą idealnie komponowały się z wnętrzami klasycznymi. Wykładziny w geometryczne wzory będą pasowały do wnętrz nowoczesnych. Do firmy, która chce być postrzegana jako kreatywna i pomysłowa warto wykorzystać płytki wykładziny, które zostaną ułożone w niebanalny wzór.