Skip to content

Jak zrobić zabudowę rur?

Rury biegnące po ścianach, suficie mogą szpecić pomieszczenie. Niestety jest to problem, z którym boryka się większość właścicieli starych domów oraz mieszkań. Jak zabudować rury, żeby wnętrze prezentował się efektownie? Jakie są sposoby, aby ukryć mało estetyczne instalacje?

Maskowanie rur

W dzisiejszych czasach jest wiele sposobów na to, aby zamaskować rury. Najprostszym rozwiązaniem jest pomalowanie rur na kolor ścian, można też zdecydować się na zastosowanie maskownic albo wykonanie konstrukcji gipsowo-kartonowych. Chociaż budowanie konstrukcji maskujących może wydawać się trudne, wcale takie nie jest. Wystarczy mieć jako takie pojęcie na temat majsterkowania, w sieci dostępnych jest też sporo filmów instruktażowych, które pomogą wykonać odpowiednią zabudowę.

Jak zabudować rury? Wszystko zależy od ich rodzaju, warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy rodzaj rur będzie można od razu zamaskować płytą gipsową lub MDF. Niekiedy trzeba będzie odpowiednio je zabezpieczyć. Najlepiej wcześniej sprawdzić, jakie wymagania ma dana instalacja, aby nie popełnić błędu.

Jak widać jest sporo możliwości, jeżeli chodzi o zabudowywane rur, dlatego możemy stworzyć elegancką, estetyczną przestrzeń, nawet w przypadku, gdy mamy dom lub mieszkanie zaopatrzone w stare instalacje z rurami na zewnątrz. Wystarczy trochę wyobraźni i chęci, aby móc wykonać konstrukcję maskującą mało estetyczne rury, które psują aranżację wnętrza. Dzięki temu wnętrza będą prezentować się bardziej nowocześnie i ciekawie.