Skip to content

Czy plafoniery sufitowe można montować na zewnątrz?

Plafoniery sufitowe są nowoczesnym rodzajem oświetlenia, który w ostatnich czasach staje się coraz bardziej popularny. Dzięki swoim minimalistycznym kształtom świetnie będzie nadawał się zarówno do łazienki, jak i sypialni. Dodatkowo wiele z nich ma wbudowany mechanizm, dzięki któremu można zmniejszać lub zwiększać intensywność światła.

Czy plafoniery sufitowe można montować na zewnątrz?

Większość z plafonów sufitowych przeznaczonych jest do montowania wewnątrz pomieszczeń, natomiast w ofercie sklepów można znaleźć również plafony hermetyczne, które świetnie będą nadawały się do montowania na zewnątrz. Dzięki temu będzie można odmienić wygląd swojego tarasu lub klatki schodowej.

Plafony są płaskimi lampami, które przylegają do sufitu. Zazwyczaj przybierają kształt koła, natomiast coraz częściej można spotkać się z tymi w kształcie kwadratu.

Dlaczego Plafoniery sufitowe są dobrym rozwiązaniem?

Plafony sufitowe, jak już wcześniej zostało to wspomniane, są oświetleniem LED. Dzięki temu gwarantują one niskie zużycie energii, możliwość wyboru barwy oświetlenia, niespotykaną jasność świecenia oraz ochronę środowiska naturalnego.

Ponadto oświetlenie to jest wyjątkowo uniwersalne, dzięki czemu świetnie będzie wyglądało, zarówno w toaletach, restauracjach, jak i pokojach hotelowych. Plafony stają się również prawdziwymi ozdobami w salonie.

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się plafony sufitowe?

Dzięki temu, że plafoniery są bardzo płaskie, świetnie będą pasowały do niskich i małych pomieszczeń. Najlepiej będą sprawdzały się w małych łazienkach oraz toaletach, jako nowoczesne oświetlenie LED. Bardzo często plafoniery stosowane są również, jako oświetlenie na korytarzach.