Skip to content

Drewno w jadalni – powrót do przeszłości

Choć obecnie większość ludzi lubi otaczać się nowoczesnymi gadżetami i podąża za nurtem minimalistycznym, wciąż wielu z nas docenia to, co już było. Jadalnie, kuchnie i salony, w których czuć ducha przeszłości i jeden z podstawowych materiałów wykorzystywanych w urządzaniu wnętrz, czyli drewno powracają do łask. Dlaczego drewniane meble w jadalni to dobre rozwiązanie?

Drewno, czyli wysoka trwałość

Oczywiście stół i krzesła drewniane do jadalni wykonane z materiału niskiej jakości nie będą cieszyły się dużą wytrzymałością. Podczas zakupu kompletu jadalnego warto pomyśleć o korzyściach płynących z inwestycji w wysokogatunkowe drewno np. dąb, jesion, czy sosnę. Zyskujemy wtedy gwarancję długiej żywotności produktu, a pieniądze nie wydają się wyrzucone w błoto.

Zarówno krzesło do jadalni wyprodukowane z drewna dębowego, jak i stół stworzony z jesionu lub drewna sosnowego cechuje wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Meble doskonale prezentują się również pod względem wizualnym.

Ponadczasowość i uniwersalność drewnianych mebli

Krzesła do jadalni wraz ze stołem powinny podkreślać charakter wnętrza. Nie ulega wątpliwości, że drewno idealnie komponuje się z każdą aranżacją. W jadalni w stylu rustykalnym i prowansalskim nie powinno zabraknąć mebli jasnych, z surowego drewna. Do pomieszczenia urządzonego według zasad nurtu minimalistycznego wspaniale nada się nowoczesne stół i krzesła z drewna litego, a jadalnia, w której przeważa styl hampton, nie może obyć się bez kompletu jadalnego wykonanego z surowca sosnowego.

Podsumowując, drewniane elementy to uniwersalny i ponadczasowy nabytek. Nie trzeba ich zmieniać przez wiele lat nawet przy zmianie wystroju jadalni. Po kilku latach użytkowania wystarczy odświeżenie stołu i krzeseł. Oczywiście w tym okresie nie należy zapominać o odpowiedniej konserwacji drewna.

W Polsce, w latach 70., a także później, drewno było obecne praktycznie w całym mieszkaniu. Boazeria w przedpokoju, drewniane szafki kuchenne oraz pozostałe meble stanowiły nieodłączną część aranżacji polskiego domu. Dziś powracamy do przeszłości, kupując choćby stół i Krzesła drewniane do jadalni. Dzięki temu do nieco nowszej wersji aranżacyjnej mieszkania dodajemy sentymentalną nutę.