Wiercenie w żelbecie jest bardzo powszechną czynnością podczas wykonywania wielu prac budowlanych, które są prowadzone na obiektach wykonanych z tego bardzo trudnego i wymagającego użycia specjalistycznego sprzętu materiału. Jest to prawdziwe wyzwanie, ponieważ prace muszą być wykonane precyzyjnie i zgodnie z projektem.
Dlaczego wiercenie otworów w betonie jest trudne?
Przede wszystkim dlatego, że tego rodzaju materiał należy do najtwardszych oraz najbardziej odpornych na obróbkę. Wiąże się to z jego strukturą, ponieważ jest produkowany z mocno sprasowanego piasku, żwiru oraz drobnych kamieni.
Taka zawartość żelbetu sprawia, że nieprzystosowane wiertła o niskiej trwałości nie są w stanie pokonać powierzchni w stopniu zadowalającym. Tylko odpowiednio dobrane wiertnice wyposażone w specjalnie opracowane wiertła mogą wykonać zaplanowane prace precyzyjnie i dokładnie.
Wiercenie otworów w betonie cennik którego jest zróżnicowany w zależności od rodzaju wykonanych odwiertów musi być wykonane zgodnie z założonym projektem, aby inwestycja mogła działać zgodnie z przeznaczeniem.
Jakie narzędzia stosuje się wykonując wiercenie w żelbecie?
Do takiej pracy użytkowane są wysokiej klasy wiertnice, które wyposażone są w specjalnie skonstruowane końcówki robocze. Muszą one być niezwykle trwałe, odporne na ścieranie oraz na kontakt z bardzo wymagającym materiałem.
Taki wiertłami są części robocze wykonane techniką diamentową. Posiadają ostrza powleczone miałem z diamentu syntetycznego, który charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami odpornościowymi.
Tylko takie wiertła mogą idealnie wykonać zaprojektowane otwory w betonowych elementach budowlanych, takich, jak płyty, duże konstrukcje betonowe oraz inne części budynków wykonanych z tego rodzaju materiału.
Kiedy stosuje się wiercenie w betonie?
Wiercenie otworów w betonie cennik którego jest bardzo zróżnicowany wykonuje się w obiektach nowo wybudowanych, kiedy konieczne jest przygotowanie ciągów instalacyjnych energetycznych, gazowych, wodnych oraz wentylacyjnych. Wykonuje się także otwory służące do montażu elementów wykończeniowych.
Bardzo często taka technologia jest wykorzystywana do remontów starych obiektów sakralnych, murów obronnych, zamków i innych zabytkowych budowli. Precyzja, z jaką prace są wykonywane zapobiega naruszeniu cennej substancji.