Skip to content

Pojemniki ażurowe

Pojemniki plastikowe mają wszechstronne zastosowanie – i to nie tylko w gospodarstwie domowym. Coraz więcej przedsiębiorstw wykorzystuje takie pojemniki do przechowywania, magazynowania czy transportu różnego rodzaju artykułów. Jakie więc zalety a jakie wady można zaobserwować w zastosowaniu pojemników z tworzywa sztucznego?

Pojemniki ażurowe – zalety i wady

Zalet jest niewątpliwie więcej niż wad. Przede wszystkim to, że pojemnik jest plastikowy a nie drewniany przemawia na jego korzyść. Dlaczego? A no dlatego, że pojemniki ażurowe wykonane z plastiku są zdecydowanie lżejsze od tych drewnianych czy metalowych. Drewno, jak to drewno, szybko niszczeje. Źle na niego wpływają zmiany temperatury czy warunki atmosferyczne. Można je szybko uszkodzić a do tego są ciężkie i krótkotrwałe.

Plastikowe pojemniki ażurowe są zaprzeczeniem wszystkich wad wymienionych wyżej. Są lekkie – co pozwala na ich swobodne przemieszczanie czy układanie w stosach. Są trwałe – ich żywotność to nawet dziesięć lat (zakładając normalne warunki użytkowania). Są odporne na niskie i wysokie temperatury. Ani deszcz, ani śnieg, ani mróz, ani palące słońce nie mają wpływu na jakość pojemników z plastiku. Można je przechowywać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Są idealne podczas transportu.

Pojemniki ażurowe, jako że mają strukturę siatki przez którą widać co jest zawartością pojemnika, idealnie sprawdzają się w systemach magazynowych czy na produkcji. Łatwość zweryfikowania elementów znajdujących się wewnątrz pojemnika pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu czy to na produkcji, czy też w transporcie – w końcu od razu widać, co jest w środku i szybciej można odnaleźć to, czego się potrzebuje.

Jedyną wadą pojemników ażurowych może być to, że nie można w nich przechowywać drobnych detali. Istnieje tu bowiem ryzyko wypadnięcia czy zgubienia jakiejś części asortymentu. Do takich elementów zaleca się stosowanie pojemników z przegródkami.

Pojemnik plastikowy z przegródkami

Pojemnik plastikowy z przegródkami to idealny sposób na przechowywanie zarówno drobnych detali, jak i serii podobnych do siebie elementów. Można w łatwy sposób segregować elementy i składować je na magazynie. Pojemnik plastikowy z przegródkami sprawdzi się również w przetwórstwie spożywczym, gdzie w jednym pojemniku będzie można sortować żywność według określonych grup. Oczywiście branża spożywcza to jedynie przykład, gdyż tak naprawdę pojemnik plastikowy z przegródkami znajdzie zastosowanie dosłownie wszędzie.

Nie trzeba przepłacać i wydawać dużych pieniędzy na nowe drewniane skrzynie. Można zainwestować raz i cieszyć się porządkiem przez długie lata.