Skip to content

Czym się przykryć?

Niezależnie od pory roku i panującej za oknem temperatury, a także innych warunków, każdy człowiek chce komfortowo się wyspać. Nie ma to jak dobry, zdrowy, komfortowy sen. Człowiek od razu czuje się lepiej! Trzeba zatem znaleźć idealne nakrycie ciała.

Cel: regeneracja sił

Wystrój sypialni to nie tylko ładne łóżko i piękne zasłony, które uniemożliwiają obcym spoglądanie do tej oazy spokoju i odpoczynku. W sypialni jest miejsce przede wszystkim na to, co ma gwarantować komfortowy sen, a więc na materac oraz pierzyny i poduszki. To od jakości tych trzech komponentów będzie w dużej mierze zależał komfort snu. Aranżacja sypialni na pewno nie jest łatwym zadaniem i bardzo ważne jest, aby na pierwszym miejscu postawić nie estetykę, ale funkcjonalność. Zdrowy sen jest gwarantem długiego, spokojnego życia, ponieważ człowiek musi regenerować swoje siły. Nie da się wyspać na zapas i nie da się przez dłuższy czas funkcjonować bez snu. Lekarz coraz częściej o tym mówią.

Kołdra zimowa, letnia czy całoroczna?

Kołdra puchowa to takie nakrycie ciała, które występuje w różnych odmianach i każdy człowiek może wybrać wersję najlepszą dla siebie. Kołdry puchowe mogą być letnie, zimowe albo całoroczne. Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby pod kołdrą letnią spać zimą albo pod kołdrą zimową spać latem, kiedy takie właśnie potrzeby ma dana osoba i takiej temperatury oczekuje. Kołdra puchowa z reguły jest nakryciem lekkim, które zajmuje dosyć niewiele miejsca, zatem jest bardzo poręczna. Zmieści się nawet w małej sypialni. Na pewno ważnym parametrem będzie jej grubość, już sam ten parametr potrafi wiele powiedzieć o właściwościach i zastosowaniu kołdry. Wiele osób uwielbia spać pod kołdrą, inni z kolei wybierają po prostu koce. Ważne, by każdy znalazł swój własny sposób na dobry sen.

Wymiary łóżka

Na etapie wybierania mebli do sypialni bardzo ważne jest zastanowienie się jakich wymiarów ma być nasza łóżko. Ten wybór będzie determinował inne wybory – wybór wymiarów pościeli, kołder bądź pierzyn. Pierzyny albo kołdry mogą mieć różne wymiary. Na szczęście dzisiaj producenci idą na rękę klientom, tworząc artykuły doskonale odpowiadające ich potrzebom. Można bez problemu zakupić zarówno pojedyncze jak i podwójne kołdry, zarówno do małego łóżka, jak i do łóżka ogromnych rozmiarów, w których mieszczą się nie tylko kobieta i mężczyzna, ale co jest zgodnie z obecnie obowiązującym trendem rodzicielstwa bliskości, również dzieci.