Skip to content

Panele samoprzylepne wykonane z winylu

Winyl, czyli polichlorek winyli, w skrócie PCV. Został on zastosowany do stworzenia panelu, znacznie trwalszego od panelu drewnianego. Dodatkową nowością jest samoprzylepność panelu winylowego, co ułatwia jego wykorzystanie, może on być zamontowany samodzielnie. To oszczędność czasu i pieniędzy, a jednocześnie gwarancja elastycznego zastosowania.

Panele winylowe – cechy winylu

Panele winylowe to alternatywa dla gresu oraz paneli drewnianych. Elastyczność zastosowania sprawia, że mogą być położone na podłogę oraz ścianę. Cechą winylu jest odporność na wilgoć, dzięki temu panel winylowy samoprzylepny może być położony w kuchni oraz łazience. W czasie przypadkowego zrzucenia ciężkiego przedmiotu gres może ulec uszkodzeniu, winyl jest znacznie trwalszym materiałem. Panele winylowe samoprzylepne są także odporne na wysokie temperatury, pasują do kuchni między blatem, a szafkami kuchennymi.

Samoprzylepność paneli winylowych

Panele winylowe samoprzylepne to prawdziwa rewolucja w remoncie. Dzięki zastosowaniu kleju na panelu mogą być z łatwością zakładane samodzielnie, bez wynajmowania ekipy remontowej. Unika się w ten sposób stresu związanego z doborem odpowiedniego kleju, czy zaprawy. To na producencie ciąży wybór kleju, należy jednak prawidłowo przygotować powierzchnię, zgodnie z jego zaleceniami.

Wzory paneli winylowych samoprzylepnych

Najciekawsze i najbardziej uniwersalne wzory to te inspirowane samą naturą. Mogą być podobne do naturalnego drewna oraz kamienia. Dostępne są także ekstrawaganckie wzory, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.