Skip to content

Panele winylowe samoprzylepne, jako prosty sposób na remont

Samo słowo remont dla wielu osób nie kojarzy się z czymś łatwym i przyjemnym. Często rezygnuje się z wyjazdu w czasie dłuższego urlopu, by przeprowadzić w domu remont. Wiele osób korzysta z usług fachowca, a i tak wszelkie prace pochłaniają czas i powodują stres. Dlatego też na przeciw tym trudnościom wynaleziono panele winylowe samoprzylepne.

Zastosowanie paneli winylowych samoprzylepnych

Panele winylowe samoprzylepne pomogą w prosty sposób odnowić starą i zniszczoną podłogę. To jest ich najważniejsze zastosowanie, dzięki temu są tak polecane. Mogą być jednak także wykorzystane na ścianę. Wymiana starych podłóg pochłania sporo czasu, energii i pieniędzy. Nie bez przyczyny często osoby uważają, iż lepiej nawet zbudować nowy dom, niż remontować stary. Przybywanie w domu w czasie remontu jest bardzo stresujące, remont musi trwać krótko i nie być zbyt uciążliwy. Dzięki tym panelom wymiana podłogi nie jest trudna, nie jest potrzebny nawet fachowiec. Mogą być zastosowane także w łazience, dzięki odporności na wilgoć.

Wzory paneli winylowych samoprzylepnych

Wzorów jest tak dużo, że z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Od wzorów klasycznych, inspirowanych naturą, emitujących drewno po wzory ekstrawaganckie. Zastosowanie winylu to świetne rozwiązanie w przypadku paneli, gdyż jest on odporny na ścieranie, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Producenci tworzą panele w różnych odcieniach i wzorach, by zaspokoić oczekiwania klientów.

Jak zamontować panele winylowe samoprzylepne?

Z pewnością można to zrobić samemu, wystarczy tylko zapoznać się z instrukcją przygotowaną przez producenta. Zalecają oni wykonanie warstwy gruntu wiążącego między starych podłożem a panelami winylowymi samoprzylepnymi. Podłoże powinno być płaskie i odtłuszczone, by mata samoprzylepna paneli mogła dokładnie się przykleić. Szczególnie należy zwrócić uwagę na ceramikę, gdyż fugi nie mogą być zbyt głębokie i szerokie. Do docinania paneli wystarczy nożyk do tapet, to znaczne ułatwienie. Gdy już wiadomo, gdzie będzie przyklejony panel wystarczy usunąć folię zabezpieczającą. Zaleca się układać panele winylowe naprzemiennie z różnych opakowań.

Dlaczego warto wybrać panele winylowe samoprzylepne?

Już zostało o tym wspomniane, warto jednak podkreślić, iż winyl na wszelkie cechy drewnianej podłogi. Wzorów imitujących drewno jest najwięcej, panele mogą być zastosowane na ogrzewanie podłogowe, absorbują ciepło. Nie trzeba obawiać się wilgoci, dlatego też można je wykorzystać w kuchni i łazience. Jedynie należy uważać na zbyt wielkie nasłonecznienie, może ono spowodować uszkodzenie paneli.