Skip to content

Najpopularniejsze style tanich żyrandoli

Tanie żyrandole cieszą się rosnącą popularnością. Lampa musi się przecież znaleźć w każdym pomieszczeniu, ale niewiele osób chce płacić krocie za lampę. Są one ważnym elementem wystroju pomieszczenia, ale równocześnie nierzucającym się w oczy. Jakie są najmodniejsze modele lamp?

Industrialne

Wielką popularnością cieszą się tanie lampy w stylu industrialnym. Imitują one lampy, które kiedyś były wykorzystywane w fabrykach i zakładach przemysłowych. Mają surowy styl, który bardzo się wyróżnia na tle klasycznych rozwiązań. Takie tanie lampy sufitowe pasują do pomieszczeń w stylu nowoczesnym i industrialnym. Charakteryzują się tym, że są wykonane z metalu – najczęściej czarnego. Zazwyczaj nie mają żadnych elementów szklanych lub tkaninowych. Z metalu wykonany jest ażurowy klosz, który przepuszcza światło i równocześnie jest ozdobą dla żarówki. Szczególnie dobrze prezentują się w zestawie z żarówkami o dużym, ozdobnym żarniku. Takie połączenie prezentuje się wyjątkowo intrygująco.

Glamour

Bardzo modne są też tanie żyrandole w stylu glamour. Wyróżniają się one tym, że błyszczą. Takie lampy są ozdobione cekinami, kolorowymi kryształkami, koralikami i kamyczkami. Ich zadaniem jest odbijanie światła, dzięki czemu wszystkie elementy lampy pięknie błyszczą. Czasami lampy te są wykonywane w niezwykłych kolorach – złotym, srebrnym i czarnym. Pasują do pomieszczeń nawiązujących wystrojem do lat XX ubiegłego wieku. To bardzo interesująca propozycja, zwłaszcza do pomieszczeń, w których wyraźnie widać kobiecą rękę. Różowe i pastelowe modele świetnie sprawdzą się też w pokojach dziecięcych, w których wiszące koraliki na pewno będą przyciągały spojrzenia dzieci.

Klasyczne

Tanie lampy sufitowe w stylu klasycznym są już od lat bestsellerem. Trafiają one do mieszkań i domów, których właściciele stawiają na bardzo neutralny wystrój. Takie lampy zazwyczaj mają bardzo uniwersalny charakter. Dzięki temu można je montować nie tylko w prywatnych domach, ale również hotelach, pensjonatach i firmach. Takie lampy zazwyczaj można też instalować w bardziej odważnych aranżacjach, po to, by złagodzić ich wyraz. To ciekawa propozycja dla osób, które jeszcze nie są zdecydowane co do tego, jak wyobrażają sobie swoje mieszkanie.