Skip to content

Wybierz brodzik!

Coraz popularniejszym elementem polskich łazienek stają się kabiny prysznicowe z brodzikiem. Obok ciekawego designu oraz dużej użyteczności świetnie komponują się w małych pomieszczeniach, co staje się bardzo ważne przy rosnących cenach mieszkań i tendencji do zmniejszania metrażu. Przeczytaj artykuł i poznaj kabiny z brodzikiem.

Jak rozmieszczać kabinę w łazience by zaoszczędzić miejsce?

Jeśli Twoja łazienka jest kwadratowa, a wejście znajduje się na środku jednej ściany, to prysznic powinien być zainstalowany w rogu. Można go również umieścić wzdłuż ściany po prawej lub lewej stronie od wejścia, ale nie wzdłuż ściany naprzeciwko wejścia. Jeśli drzwi kwadratowej łazienki znajdują się z boku, kabinę należy zainstalować przed wejściem lub po przekątnej.

W przypadku pomieszczeń prostokątnych kabina prysznicowa umieszczana jest zazwyczaj wzdłuż najdalszej ściany lub w narożniku najbardziej oddalonym od wejścia. Jedynie w przypadku, gdy drzwi do takiej łazienki znajdują się na środku „długiej” ściany, najlepiej wybrać kabinę w narożniku przylegającym do ściany wyjściowej lub wzdłuż dowolnej „krótkiej” ściany.

Przewaga kabiny z brodzikiem nad innymi modelami pryszniców

Kabiny prysznicowe wyposażone w brodzik mają wiele zalet wynoszących je poza inne rodzaje kabin prysznicowych. Pierwszą z nich jest łatwość montażu. Większość kabin typu podłogowego czy wolnostojącego jest sprzedawanych w elementach a często trzeba kompletować kabinę z różnych, kupowanych osobno części. Kabiny z brodzikiem są zazwyczaj jedną całością bądź monolitem do skręcenia. Na plus przy kabinach z brodzikiem wypada także cena, są średnio o kilkaset złotych tańsze od kabin bez brodzika.

Ważnym atutem brodzika jest fakt, iż przy wyborze brodzika typu głębokiego (ponad 30 centymetrów głębokości), nie ma już logicznego sensu zakupu wanny. Głęboki brodzik może ją zastąpić w wielu aspektach takich jak robienie prania, kąpiel dziecka czy mycie większej ilości owoców. Dzięki spełnieniu funkcji prysznica i wanny jednocześnie następuje duża oszczędność miejsca co pozwala na większą swobodę korzystania z łazienki.

Popularne modele kabin prysznicowych z brodzikiem

Na rynku istnieje wiele modeli kabin prysznicowych z brodzikiem, jednakże kilka z nich bije rekordy popularności sprzedażowej zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Budzącą zachwyt klientów opcją są kabiny typu Basic. Posiadają one niskie brodziki o głębokości 16 centymetrów oraz mocno kompaktową, półokrągłą budowę oszczędzającą miejsce. Cena nie jest duża, wynosi około 1200 złotych.

Inną cenioną odmianą produktu jakim są kabiny z brodzikiem jest typ Hobby. Wskazane kabiny cechują się narożnymi i półokrągłymi obudowami oraz głębokimi brodzikami z siedziskiem uniwersalnym zarówno dla osób starszych jak i dzieci. Atutem wskazanego modelu jest również dość niska cena wahająca się między 900 a 1000 złotych.