Skip to content

Jak skleić szkło w domu?

Masz do naprawienia popękane szkło, ale nie masz pojęcia, jak się zabrać do tego zadania? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Jest sposób, dzięki któremu posklejasz swoje szło w kilka minut. Chcesz wiedzieć co to za sposób?

Jak należy sklejać szkło?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że niemal każdemu z nas przynajmniej raz przydarzyła się sytuacja, w której zniszczeniu uległ przedmiot, na którym nam szczególnie zależało. Niestety takie rzeczy się zdarzają. Reakcja na takie wydarzenia może być natomiast zupełnie różna: jedni są w stanie odpuścić stratę i posprzątać resztki, inni natomiast zrobią wszystko, by naprawić swój ulubiony przedmiot. Jak można się domyślać, naprawienie popękanego szkła to robota dla profesjonalisty. W sytuacji, w której naprawa oraz odzyskanie przedmiotu w dawnym stanie jest niemal niemożliwe, z pomocą przychodzi klej uv do szkła. Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o metodzie klejenia technologią uv, zachęcamy do zaznajomienia się z dalszą częścią artykułu.

Co to jest klej uv do szkła?

Klej uv to nic innego jak specjalistyczny środek do sklejania szkła. Jest to wyjątkowy produkt, dzięki któremu Twój potłuczony kubek lub rozbite lustro zyska zupełnie nowe życie. Innowacyjna formuła, która sprawia, że miejsca, w których odbyły się klejenia są praktycznie niewidoczne, polega przede wszystkim na wykorzystywaniu technologii wiązek światła. Dzięki uv sklejone elementy stają się ze sobą zespolone na stałe, dzięki czemu przedmiot jest stabilny oraz niezwykle estetyczne. Tak jak wspomnieliśmy, miejsce klejenia jest niewidoczne gołym okiem, co z kolei przekłada się na ogólny odbiór wizualny sklejanego przedmiotu.

Jak powinno wyglądać sklejanie szkła za pomocą kleju uv

Jeśli bardzo zależy Ci na tym, by klejenie wykonać samodzielnie, warto jest się wcześniej do tego przygotować. Odpowiednie przygotowanie to przede wszystkim zaopatrzenie się w rękawiczki (ten krok ma na celu ograniczenie powstawania plam oraz nieestetycznych zabrudzeń podczas dotykania szkła). Kolejnym krokiem jest oczywiście dokładne oczyszczenie oraz zdezynfekowanie szkła, które ma zostać sklejane. Ważne jest, by zrobić to szczególnie uważnie oraz dokładnie, ponieważ w przeciwnym wypadku cała procedura sklejania może się nie udać, lub sklejony przedmiot nie będzie zbyt wytrzymały. Gdy dokonasz dokładnego umycia szkła, możesz zabierać się za sklejanie ze sobą poszczególnych elementów. Pamiętaj aby nie przesadzić z ilością kleju – klej uv do szkła jest bardzo mocny, dlatego wystarczy jego mała ilość.