Skip to content

Podstawowe i wyjątkowe modele wiat przystankowych

Remonty dróg lokalnych wiążą się często z przebudową całych przystanków autobusowych czy tramwajowych. Oprócz praktycznych aspektów zadaszeń przystankowych, każdy użytkownik zwraca również uwagę na estetykę. Nowoczesność, wysoka jakość oraz funkcjonalność to elementy jakimi kierują się liderzy na rynku wyposażenia miejskiego. Chcąc wygrać przetarg na wybudowanie i wyposażenie przystanków, każda firma oferuje coraz ciekawsze rozwiązania. Czym kierują się producenci wiat przystankowych?

Modele wiat przystankowych

Firmy zajmujące się wykonywaniem wyposażeń miejskich oferują szeroki wybór elementów składających się na przystanki. Wiaty przystankowe projektowane są przez profesjonalistów, którzy zwracają dużą uwagę na funkcjonalność zadaszeń. W ofercie firm produkujących przystanki znajdziemy zarówno gotowe projekty jak i propozycje wykonania wiat przystankowych według indywidualnego zlecenia czy niestandardowych specyfikacji. Wśród wielu dostępnych na rynku modeli wiat szczególną uwagę przykuwa wiata w stylu secesyjnym. Producenci polecają ten model przystanku do zabytkowych miejsc, gdzie zdobienia i estetyczny wygląd odgrywają bardzo ważną rolę. Większość zadaszeń jest jednak wykonywana w stylu nowoczesnym. Przystanki takie idealnie komponują się z nowoczesnymi ośrodkami miejskimi czy designerskimi dzielnicami.

Elementy wyposażenia standardowej wiaty przystankowej

Każde zadaszenie przystankowe firmy https://www.tejbrant.pl/pl/produkty/wiaty-przystankowe/ posiada wiatę, która osłania podróżnych przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowe elementy przystanków, na jakie można się zdecydować w trakcie realizacji zamówienia to gabloty reklamowe, w których zawiesić można rozkłady jazdy autobusów czy tramwajów oraz ogłoszenia związane z komunikacją miejską czy autobusową. Można się również zdecydować na osobne ramki, w których umieścić można rozkłady jazdy. Kolejnym dodatkowym elementem wyposażenia przystanków są ławki oraz kosze na śmieci. Ważnym dodatkiem do wiaty przystankowej jest tabliczka z nazwą przystanku. Dla mniej widocznych przystanków ważne mogą się okazać znaki przystankowe lub słupki przystankowe oznaczające przystanek.

Ciekawe rozwiązania dla przystanków miejskich

Niejedno zadaszenie przystankowe powinno być wyposażone w oświetlenie. Podświetlana tablica z rozkładem jazdy czy widoczny napis nazwy przystanku zagwarantowana powinna być wszędzie tam, gdzie nie ma oświetlenia miejskiego lub jest ono niewystarczające. Przydać się tu więc mogą baterie solarne produkujące energię elektryczną. Kolejnym elementem usprawniającym funkcjonowanie przystanku jest Bezprzewodowy System Bezpieczeństw SOS.