Skip to content

Czy warto inwestować w blachodachówki?

Okres wakacyjny to idealny czas na to, aby dokonywać wszelkich remontów. Wysokie temperatury, które występują nie tylko w dzień, ale i w nocy, to naprawdę sprzyjające warunki to tego, aby na przykład wymienić poszycie dachu. I tutaj często pojawia się problem, bo jakie wybrać? Kierować się ceną, czy jakością? Niczego Wam narzucać nie będziemy, ale za to opiszemy jedno z ciekawszych pokryć dachów.

Co wybraliśmy?

Pokrycie dachu musi po pierwsze szczelne. Dlatego właśnie warto wybierać choćby blachodachówki, które dzięki łatwemu montażowi i dość elastycznej budowie, dość dobrze dostosowują się do struktury dachu. Ważne jest to, aby sięgać po markowe produkty, ponieważ te pochodzące z niepewnych źródeł, mogą nie wykazywać takich właściwości.

Blachodachówka stała się również naszym wyborem, ponieważ łączy ona w sobie dwie cechy. Jakość oraz cenę. Dostajemy przy jej okazji solidne arkusze blachy, które nie rujnują naszego portfela. To dość ważne, ponieważ na pokrycie dachów trochę jej potrzeba, więc odpowiednie dobranie materiałów, jest tutaj kluczowe.

Czym jest blachodachówka?

To dość powszechne pokrycie dachów, to nic innego jak w odpowiedni sposób uformowane połacie blachy. Dodatkowo pokrywa się je jeszcze związkami organicznymi, które chronią je przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr czy promieniowanie słoneczne.

Związki te to specjalnie wyselekcjonowane grupy poliestrów, które szczelnie pokrywają strukturę metalu, nie dopuszczając do tego, aby pokryła się ona choćby rdzą, co mogłoby doprowadzić do nieszczelności w pokryciu dachu.

Kiedy można stosować blachodachówki?

Mimo że jest to materiał dość uniwersalny, trzeba wiedzieć, że nie na każdym dachu może pojawić się blachodachówka. Podstawowym kryterium, które winno brać się pod uwagę, to stromość dachu. Nie powinna być ona mniejsza niż dziewięć stopni. W innym wypadku mogłoby dochodzić do zalegania śniegu na jego powierzchni.

Co więcej, aby umiejscowić ją na dachu, trzeba go wcześniej pokryć deskami, do których to później można dopiero domontować gotowe moduły blachodachówki.

Podsumowując, wybrany przez nas materiał łączy w sobie niewygórowaną cenę oraz ponadprzeciętną jakość, co spowodowało, że jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów, którymi pokrywa się dachy. Są to głównie domy mieszkalne, ale ich cały czas przybywa. Oczywiście istnieją alternatywy tego rozwiązania, ale czy warto je sprawdzać?

Artykuł powstał we współpracy z firmą Budmax-Metal