Skip to content

Żywice na posadzkę – jakie?

Wybór posadzki to poważna sprawa, dlatego warto dobrze przemyśleć taką decyzję. Od tego, jaki rodzaj podłogi wybierzemy, w dużej mierze będzie zależeć nasz komfort mieszkania. Czy żywica poliuretanowa to dobry wybór?

Czym jest żywica poliuretanowa?

Żywica poliuretanowa to produkt dwuskładnikowy, w procesie jego powstawania został zastosowany utwardzacz oraz baza. Takie połączenie składników prowadzi do zawiązania, dzięki temu powstaje nieprzepuszczalny materiał posadzkowy.

Żywica poliuretanowa jest elastyczna, bardzo wytrzymała, cechuje ją duża gęstość cząsteczkowa, co daje jej odpowiednią trwałość. To dlatego doskonale sprawdzi się jako materiał na podłogę.

Zalety posadzki poliuretanowej

Chociaż do niedawna podłogi wykonane z żywicy poliuretanowej były wykorzystywane przede wszystkim w magazynach, halach, budynkach użyteczności publicznej, dziś coraz częściej można spotkać je również w domach. Żywica dobrze znosi duże obciążenia, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, doskonale znosi niskie i wysokie temperatury. Sprawdzi się między innymi w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Czy to dobry wybór na podłogę do domu?

Podłogi wykonane z żywicy poliuretanowej cieszą się obecnie dużą popularnością i trudno się temu dziwić, gdyż są niezwykle wytrzymałe, a do tego bez problemu można dopasować je do każdej aranżacji wnętrza. Tego typu materiał jest dostępny w szerokiej palecie kolorów RAL K7, dlatego bez problemu uda nam się znaleźć coś dla siebie.

Wybór podłogi do domu musi być bardzo dobrze przemyślany, gdyż jest to inwestycja na długi czas. Decydując się na proste, trwałe rozwiązanie, możemy mieć pewność co do tego, że wybrana podłoga nawet po latach użytkowania nadal będzie wyglądała efektownie i z łatwością będzie można dopasować ją do wybranego wystroju. Posadzka z żywicy poliuretanowej to bez wątpienia bardzo dobry wybór, do tego takie rozwiązanie nie jest drogie, co jest dodatkowym plusem.