Skip to content

Okna na wymiar – zalety

Zakup okien do nowego domu to inwestycja na długie lata, która wpływa na komfort, ciepło oraz ciszę w pomieszczeniach. Warto w przypadku zakupu skontaktować się ze specjalistami, którzy idealnie dopasują okna do potrzeb oraz funkcji. Dlaczego więc lepszą opcją nadal są okna na wymiar? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Okna na wymiar – dlaczego są lepsze od tych z marketu?

Pewne jest, że okna na wymiar są najlepsze pod względem jakości, jeżeli są dobrze wykonane. Jednak te gotowe w sklepach też mają swoje zalety – są tanie i można je wcześniej zobaczyć na żywo w markecie budowlanym Oczywiście jeżeli akurat wpasujemy się z wymiarami, to warto skorzystać z tej opcji, ale należy pamiętać, że już milimetry mogą robić różnicę i wpłynąć na szczelność. Kolejną sprawą jest to, że montowanie okna nie jest wcale łatwe, więc musimy się liczyć z błędami bądź trudnościami przy ich mocowaniu lub z kosztami, które będą potrzebne na zatrudnienie montażysty. Automatycznie zwiększy to cenę okien, dlatego warto przemyśleć swoją decyzję i wcześniej zrobić kalkulację finansową.

Dostosowanie okna na zamówienie do potrzeb klienta

Okna na zamówienie charakteryzuje możliwość doboru stolarki okiennej oraz pakietu szybowego. Wszystko będzie oczywiście wybrane w taki sposób, aby spełniało oczekiwania i potrzeby nie tylko klientów, ale również uwarunkowań budynku. W przypadku gotowych okien nie jest to możliwe, gdyż musimy wybierać spośród gotowych parametrów. Nie jest więc możliwe projektowanie wyjątkowych wnętrz, które, na przykład: zawierają okna narożne, czy takie o większych lub małych wymiarach. Co więcej, na zamówienie można również dostać szyby wyciszające, które idealnie sprawdzą się w głośnej okolicy. W przypadku gotowych okien nie jesteśmy w stanie spełnić wszystkich potrzeb związanych zarówno z estetyka, jak i z funkcjonalnością i jakością.

Okna na zamówienie idealnie pasują do otworu okiennego

Zamówienie okien na wymiar do domu to kompleksowa usługa, która zaczyna się od pomiarów, a kończy na montażu. Specjaliści zaprojektują i zamontują nasze okna tak, aby były one funkcjonale i pięknie prezentowały się w środku naszego domu. Okna na zamówienie są wybierane bardzo często ze względu na to, że wpływają one komfort i dowolność zarówno w urządzaniu domu, jak i w późniejszym użytkowaniu. Co więcej, taka usługa często ma długą gwarancję, co jest dużą zaletą. Teraz już wiesz, dlaczego warto korzystać z usług specjalistów, którzy zrobią okna na zamówienie do twojego domu.