Skip to content

Szklane kabiny prysznicowe

Urządzenie pięknej i funkcjonalnej łazienki związane jest z podjęciem co najmniej kilku kluczowych decyzji, które mają wyjątkowe znaczenie dla wygody oraz walorów estetycznych łazienki. Jedną z nich jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem, a jeśli decydujemy się na drugie rozwiązanie, to także materiał, z jakiego kabina zostanie wykonana.

Kabina prysznicowa szklana czy z tworzywa?

Rodzaj zastosowanego materiału w przypadku kabiny prysznicowej ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla walorów estetycznych, ale przekłada się również na wygodę użytkowania. Do wyboru mamy przede wszystkim dwa najbardziej popularne materiały, tj. szkło oraz tworzywa sztuczne, w tym najbardziej rozpowszechniony polistyren.

Może się wydawać, że kabina prysznicowa szklana będzie mniej trwała i bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne niż ta wykonana z tworzyw sztucznych, ale nie jest to prawdą. Szkło hartowane zastosowane w kabinach prysznicowych jest trwałe i wytrzymałe, a przy tym daje znacznie skuteczniej wrażenie elegancji i luksusu niż tworzywo sztuczne.

Rodzaj szkła w kabinie prysznicowej

Kabina prysznicowa szklana może być wykonana z co najmniej kilku rodzajów szkła. Największe obawy wywołuje szkło całkowicie przejrzyste i fakt, że nie zapewnia właściwej intymności, jest to jednak jedno z najbardziej eleganckich rozwiązań, jeśli chodzi o kabiny prysznicowe.

Ścianki i drzwi w kabinie prysznicowej szklanej mogą być także wykonane ze szkła satynowego, które zapewnia większą intymność, a także barwionego, ornamentowego, piaskowanego czy grawerowanego. Dzięki temu możemy uzyskać piękne i niepowtarzalne efekty, ale powinny być one spójne z pozostałymi elementami łazienki.

Kabina prysznicowa – inne materiały wykończeniowe

Nie mniej istotny jest materiał, z jakiego zostały wykonane wykończenia ścianek i drzwi w kabinie prysznicowej szklanej. Mają one niebagatelne znaczenie dla wytrzymałości i wygody użytkowania, a także estetyki.

Wykończenia kabiny prysznicowej to tzw. profile. Zazwyczaj są one aluminiowe, ale mogą mieć różne wykończenie, np. chromowane, anodowe lub lakierowane. Co istotne, kolor lakieru można dopasować pod względem kolorystycznym.

Kalendarz na zamówieniedostępny jest w ofercieEsglas.