Skip to content

Sklep z krążkami linowymi do lin stalowych

Krążki linowe do lin stalowych – czym są i w jakich branżach znajdują zastosowanie? Gdzie można kupić krążki linowe i na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów?

Krążki linowe do lin stalowych

Inaczej nazywane kołami linowymi lub bloczkami. Znajdują zastosowanie w przemyśle, głównie w firmach, które zajmują się montażem lub przenoszeniem dużych i ciężkich betonowych lub stalowych elementów. Ich zadaniem jest prowadzenie liny lub zmiany jej kierunku. Dzięki krążkom zachowana jest także równowaga w układzie linowym.

Krążki linowe spotykane są w windach, dźwigach, osprzęcie żeglarskim oraz podczas wspinaczek. Niezbędne podczas przeładunku i montażu ciężkich elementów. W krążku znajduje się rowek, w którym umieszczona jest lina. Rowek ten zapobiega wyślizgnięciu się i spadnięciu liny.

Czym charakteryzują się krążki linowe do lin stalowych?

Wykonane są one z bardzo trwałego materiału. Jest to przeważnie metal, stal lub żeliwo. Występują w wersji pojedynczej lub podwójnej. Stosowane mogą być w różnych temperaturach, dlatego przed zakupem należy dokładnie sprawdzić ich zakres. Czy na pewno będą odpowiednie do miejsca, w którym będą używane.

Kółka linowe posiadają łożyska, wśród których można wyróżnić łożyska ślizgowe, kulowe lub walcowe. Każdy krążek posiada maksymalny udźwig, który określony jest przez producenta i nie może zostać przekroczony. Wyróżnia się także krążki stałe i przesuwne. Wybór odpowiedniego krążka może przysporzyć wielu trudności, dlatego warto zrobić zakupy w sklepie, w których można liczyć na pomoc pracowników.

Gdzie kupić krążki linowe?

Jest wiele sklepów, które posiadają akcesoria przeznaczone dla przemysłu. W przypadku krążków linowych najlepiej skorzystać ze sklepu, który posiada w swoim asortymencie produkty pokrewne. Kupując krążki na pewno trzeba będzie dokupić także inne elementy. Dzięki temu będzie można kupić produkty od jednego producenta, które będą posiadały takie same właściwości i cechy.

Przed zakupem należy zwrócić uwagę, czy produkty posiadają niezbędne certyfikaty i atesty. Krążki linowe oraz akcesoria pokrewne muszą spełniać normy bezpieczeństwa oraz być dopuszczone do sprzedaży na terenie Polski i Unii Europejskiej. Tylko takie produkty zapewnią bezpieczną pracę.

Krążki linowe do lin stalowych dostępne są w ofercie Cecho.