Skip to content

Mopy przemysłowe

Mopy są jednym z podstawowych przyrządów, służących do utrzymania czystości w pomieszczeniach. W ofertach sklepów znajdziemy wiele różnych modeli, które umożliwiają szybkie i dokładne umycie podłogi. Utrzymanie czystości na dużych powierzchniach, narażonych na częste zabrudzenia, umożliwiają mopy przemysłowe. Zapewniają one szybkie i dokładne mycie dużych powierzchni na terenach szkół, restauracji, czy szpitali. Cechują się dużą wytrzymałością w porównaniu do mopów tradycyjnych, przeznaczonych głównie do pielęgnacji podłóg w domu.

Jaki rodzaj mopa przemysłowego wybrać?

Mopy profesjonalne są na rynku dostępne w wielu wariantach. Do szybkiego i dokładnego mycia większych powierzchni dobrze sprawdzą się mopy płaskie. Mogą mieć one różnego rodzaju mocowania, na przykład kieszeniowe lub taśmowe. Dostępne są modele o różnych wymiarach, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Sznurkowe mopy do sprzątania cechuje z kolei lepsza wchłanialność, co umożliwia szybkie usunięcie wody i innych rozlanych na sprzątanej powierzchni płynów.

Jaki rodzaj materiału sprawdzi się najlepiej?

Bawełna jest materiałem charakteryzującym się dobrą chłonnością i właściwościami myjącymi, a przy tym jest dość trwała. To sprawia, że mopy profesjonalne najczęściej wykonywane są z tego właśnie materiału. Alternatywą dla bawełny jest mikrofaza, która zapewnia bardzo dokładne usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Niezależnie od tego, z jakiego materiału są jednak uszyte mopy przemysłowe, muszą to być surowce wysokiej jakości. Wykonanie powinno być solidne, koniecznie z mocnymi przeszyciami. Gwarantuje to długotrwałe użytkowanie i umożliwia częste ich pranie. Materiały, z których wykonane są mopy powinny być także odporne na kwasy i ługi, które są używane w wielu zakładach.

Wózki do sprzątania.

Bardzo użyteczne i wygodne są wózki do sprzątania, warto więc przemyśleć zakup kompletu z pełnym osprzętem, czyli mopem, kijem, wiadrem (jednym lub dwoma), wyciskarką do mopa oraz uchwytem na worki i kuwety. Stanowią one spójną całość, która jest idealnym rozwiązaniem do utrzymywania czystości w magazynach, biurach, szpitalach, szkołach lub fabrykach. Mopy do sprzątania w komplecie z wózkiem są również dostępne w wielu wariantach, na przykład ze stelażem metalowym lub wykonanym z wysokiej jakości tworzyw sztucznych z domieszką metalu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://mopy-ceg.pl/