Skip to content

Jaka kanapa do salonu, a jaka do biura?

Jaka nowoczesna kanapa będzie odpowiednia do pokoju dziennego, a jaka sprawdzi się w bardziej formalnych i reprezentacyjnych wnętrzach biurowych? Wybór różnego rodzaju kanap, narożników i otoman sprawia, że możemy czuć się zagubieni. Warto jednak zachować konsekwencję i tak wybierać, aby zachować spójność pod względem stylu lub też określonej kolorystyki.

Sofa do biura – mebel, który ma pełnić funkcję reprezentacyjną

Sofa do biura jest meblem, który nie musi posiadać funkcji spania ani też nie musi być rozkładany, gdyż w takim pomieszczeniu w ogóle nie jest to potrzebne. W przypadku mebli biurowych zazwyczaj bardziej zależy nam na tym, aby były to meble reprezentacyjne, dopasowane do charakteru biura, gdzie będziemy mogli ugościć potencjalnych klientów. Taką reprezentacyjną sofą do biura może być kanapa skórzana, albo też elegancka kanapa tapicerowana z ozdobnymi pikowaniami. Sofy bardzo często są meblami stojącymi na nóżkach, co dodaje im ciekawego kształtu i sprawia, że wyglądają jeszcze bardziej elegancko. Natomiast jeśli chcemy, aby w naszym biurze panowała swojska, typowo domowa atmosfera – bo takie miejsca pracy także się zdarzają, gdyż wiele zależy od rodzaju prowadzonej przez nas działalności – wówczas najodpowiedniejsze będą nowoczesne kanapy do salonu, a więc te same meble, które wybieramy do naszych domów i mieszkań.

W domu przede wszystkim postaw na wygodę

Przeglądając kanapy nowoczesne znajdziemy nie tylko sofy, ale też kanapy z funkcją spania, a także narożniki. Wiele zależy od tego, jak dużo miejsca możemy przeznaczyć na taką kanapę we wnętrzu. Jeśli metraż na to pozwala – narożnik z wieloma miękkimi poduchami i dużą powierzchnią spania po rozłożeniu będzie idealny zarówno dla domowników jak i dla ewentualnych gości, których będziemy chcieli przenocować. Nowoczesne kanapy do salonu mają zazwyczaj prostą formę, ale dostępne są w bardzo wielu wariantach materiałów obiciowych. Możemy więc wybrać, z jakiej tkaniny ma zostać dla nas wykonana taka nowoczesna kanapa. Jeśli mamy w domu dzieci – najlepiej postawić na tkaniny plamoodporne i takie, które łatwo się czyści. Jeśli mamy zwierzęta, które lubią drapać meble pazurami – najlepsza będzie tkanina, która nie ma wyraźnych splotów sznurkowych. Kanapy nowoczesne to możliwość wybrania takiego mebla, który będzie w pełni dopasowany do naszych potrzeb.