Skip to content

Ondulina dachowa – jedna z propozycji wartych rozważenia

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego dla każdego inwestora jest jednym z najistotniejszych problemów podczas budowy. Propozycji producentów z tej branży jest bardzo dużo, a jednym z rozwiązań jest ondulina dachowa, która posiada sporo zalet, dlatego warto bliżej się z nią zapoznać.

Czym charakteryzuje się płyta bitumiczna zwana również onduliną dachową?

Jest to nowoczesny materiał do pokryć dachowych produkowany na bazie włókien organicznych. Powstaje w drodze recyklingu poprzez nasycenie włókien związkiem o nazwie bitum. Płyta bitumiczna jest niezwykle lekka, trwała oraz nie ulega kruszeniu.

Pokrycie dachowe typu onduline po położeniu nie wymaga żadnej ingerencji, konserwacji ani innych zabiegów, ponieważ jest niezwykle odporne na wrastanie masy roślinnej, na grzyby, pleśń oraz inne wykwity.

Niewątpliwa zaleta onduline cena, która jest bardzo przystępna powoduje, że tego typu płyty dachowe mają coraz więcej zwolenników. Przy niewysokiej cenie, materiał wykazuje bardzo dużą odporność na zmiany temperatury, na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jest trwały i może służyć przez wiele lat.

Oprócz cech typowo użytkowych ondulina dachowa jest także bardzo estetyczna, dlatego wykonany z niej dach jest prawdziwą ozdobą zarówno domu mieszkalnego, jak i obiektów komercyjnych, czy też budynków gospodarczych.

Dlaczego warto wybrać płyty bitumiczne do pokrycia dachu?

Onduline cena, która jest bardzo przystępna, niewątpliwie przemawia na korzyść wyboru tego rodzaju pokrycia dachowego, ale posiada ono znacznie więcej pozytywnych cech. Płyty są wyjątkowo odporne na przeciekanie oraz są świetnym materiałem dźwiękoszczelnym.

Płyty bitumiczne produkowane są ekologicznie z naturalnych surowców, co ma duże znaczenie dla ochrony środowiska. Dach położony na budynku ma piętnastoletnią gwarancję producenta oraz wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa dla mieszkańców domu. Nie posiada on żadnej domieszki niezdrowego azbestu.

Ważną zaletą płyt bitumicznych jest łatwość montażu, niekłopotliwy transport, a także fakt, że dach z takiego materiału może położyć nawet niewykwalifikowana osoba przy użyciu prostych domowych narzędzi. Posiadając młotek, gwoździe oraz ręczną piłę można samodzielnie wykonać pokrycie na swoim dachu, dlatego ten materiał jest wdzięcznym surowcem dla majsterkowiczów.