Skip to content

Jak wybrać poszewki na poduszki dekoracyjne?

XXI wiek to czas ciągłego w zasadzie pośpiechu. Co zatem jest w pełni zrozumiałe, każdy z nas chce, aby chociaż jego dom był swego rodzaju ostoją spokoju i harmonii oraz pewnej przytulności. Dlatego też tak dużą popularnością jako dekoracje cieszą się właśnie poduszki. Pozostaje jednak kwestia tego, jak wybrać poszewki na poduszki dekoracyjne?

Krok pierwszy – odpowiedni rozmiar

To wydaje się banalne, jednak w praktyce często dochodzi tu do przedziwnych sytuacji. Przede wszystkim podkreślić należy, że najpierw kupujemy poduszki, potem dopiero zaś poszewki.

W praktyce jednak wiele ozdób kupuje odwrotnie, czego wynikiem są niedobranej wielkości poszewki – a to nie wygląda zbyt dobrze. Dodatkowo dość często spotyka się także problem z właściwym zmierzeniem poduszki. Jeśli naprawdę nie jesteśmy pewni, czy właściwie ją zmierzyliśmy, to warto pojechać z poduszką do sklepu albo przymierzyć nasze domowe poszewki i zobaczyć, jaki rozmiar pasuje.

Krok drugi – odpowiednia barwa

Następnie przechodzimy do barwy takiej poszewki na poduszkę dekoracyjną. Pamiętajmy, że jest to jedna z dekoracji w danym pomieszczeniu. Najczęściej zatem przyjmuje się, że takie poszewki powinny mieć jedną z barw pozostałych dekoracji i jednocześnie pasować do pomieszczenia.

Jak jednak wygląda to w praktyce? Otóż wyobraźmy sobie pokój gościnny utrzymany w beżach i brązach. Ściany beżowe, meble ciemny brąz podobnie podłoga. Zasłony z kolei są wiśniowe ze złotymi nutkami, zaś lampki złote. Jaki wybrać poduszki? To proste – poszewki dekoracyjne powinny być utrzymane w barwie czerwieni i złota.

Krok trzeci – materiał

No właśnie – a jak w zasadzie z materiałem takiej poszewki na poduszkę dekoracyjną? Otóż on także powinien być utrzymany w stylu podobnym do dekoracji.

Jeśli przykładowo jest to pokój urządzony na modłę prowansalską i różne ciekawe dodatki wykonane są z naturalnych materiałów, to tak samo naturalne muszą być także poszewki na poduszki dekoracyjne.

Krok czwarty – styl aranżacji wnętrza

No właśnie na koniec trzeba jeszcze stanowczo podkreślić, że te poszewki na poduszki dekoracyjne, które decydujemy się kupić, muszą zasadniczo jak najbardziej pasować do stylu aranżacji danego wnętrza, do jego charakteru.

Poszewki na poduszki dekoracyjne znajdziesz w ofercie Vege Home