Skip to content

Stylowa jadalnia – jak ją urządzić?

Jadalnia to bardzo ważne pomieszczenie w domu, ponieważ w niej spędzamy czas z rodziną i wspólnie spożywamy posiłki. To, dlatego musi być urządzona stylowo, ale co ważniejsze także praktycznie. Jak zaaranżować taką przestrzeń?

Meble w jadalni

Przeważnie nie decydujemy się na osobną jadalnię, obecnie bardzo modnym rozwiązaniem jest umieszczenie jadalni w otwartej przestrzeni pomiędzy kuchnią a salonem. W tym wypadku metraż jest ograniczony, choć z drugiej strony będziemy potrzebować wyłącznie takich rzeczy jak stół, krzesło do jadalni, czy odpowiednie oświetlenie. Większość osób w dzisiejszych czasach decyduje się na stół rozkładany, także blat roboczy można powiększyć w razie większej liczby gości, a na co dzień stół nie zajmuje dużo miejsca. Jeżeli chodzi o takie rzeczy jak stołki do jadalni, krzesło krzesła kuchenne, warto wybierać takie, które nie są sprzedawane w kompletach. Już dawno minęły czasy, kiedy wszystko musiało do siebie idealnie pasować. Każde krzesło do jadalni może się nieco od siebie różnić, nie ma w tym nic złego, a wręcz przeciwnie, dzięki temu wnętrze będzie ciekawsze. Można zdecydować się na podobne krzesło krzesła kuchenne do krzeseł w jadalni. Mogą mieć podobny kolory, materiał czy formę. Stołki do jadalni dobrze sprawdzą się w przypadku stołu barowego.

Minimalizm jest na czasie

Minimalistyczne aranżacje wnętrz to dobry wybór, jeżeli przestrzeń jest ograniczona lub po prostu zależy nam na porządku, prostocie. W tym wypadku nie warto stawiać na zbyt wiele kolorów i dodatków, należy ograniczyć się do 2 barw oraz kilku dodatków. Bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach rośliny doniczkowe, porcelana, szkło. Oczywiście z ilością dodatków nie warto przesadzać, inaczej możemy uzyskać wrażenie bałaganu, a przecież nie taki jest zamysł.

Jadalnia to pomieszczenie wyjątkowe, dlatego pamiętajmy, że oprócz walorów estetycznych, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jej funkcjonalność. Każda osoba zasiadająca przy stole, musi mieć dość miejsca, aby móc bez problemów zjeść posiłek. Odpowiednie wyposażenie, przestrzeń, dodatki, to wszystko tworzy charakter, klimat pomieszczenia. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale tak naprawdę dodatki oraz oświetlenie tworzy we wnętrzu odpowiedni klimat, sprawia, że wnętrze nabiera charakteru, ciekawego, niepowtarzalnego stylu.