Skip to content

Szafa wnękowa – czy warto kupić?

Szafa to jeden z mebli, który jest niezbędny w każdym domu. Trudno przecież wyobrazić sobie mieszkanie bez sprzętu do przechowywania ubrań, butów, dodatków i innych przedmiotów. Na pewno hitem ostatnich sezonów jest szafa przesuwna. Dlaczego warto ją kupić?

Oszczędność przestrzeni

Szafa z przesuwanymi drzwiami to przede wszystkim doskonała metoda na mebel w niewielkich wnętrzach. Tradycyjne otwieranie wymaga dodatkowego miejsca, co w małych pokojach czy wąskich korytarzach bywa bardzo uciążliwe, a czasem po prostu niemożliwe. Zablokowanie meblami całej powierzchni użytkowej jest niepraktyczne, lepiej więc poszukać innych rozwiązań, jak wspomniana szafa przesuwna.

W przypadku zakupu tego rodzaju mebla, nie ma problemu, by znalazł się on np. w ciasnym przedpokoju, jakiejś wnęce czy w bardzo bliskim sąsiedztwie innych elementów aranżacyjnych. Drzwi szafy nie potrzebują tu przestrzeni na otwarcie, ponieważ po prostu przesuwa się je w bok. Trzeba przyznać, ze to dość korzystne w przypadku chęci zaoszczędzenia przestrzeni. Tworzenie szafy na wymiar (np. na https://askopoznan.pl/) daje także pewność otrzymania mebla dostosowanego do wnętrza danego domu.

Funkcjonalność i estetyka

Atutem, o którym mówi wielu użytkowników szaf z przesuwanymi drzwiami, jest ich funkcjonalność. Korzystanie z takiego sprzętu przebiega komfortowo i bezproblemowo, co umożliwiają zastosowane technologie i systemy. Ponadto szafy te są bardzo pojemne – przechowuje się w nich nie tylko ubrania, ale również inne rzeczy (urządzenia, zabawki, książki, sprzęt sportowy itp.)

Nie można pominąć również kwestii estetyki. Pod względem wizualnym meble tego typu wprowadzają do wnętrza dużo nowoczesności i elegancji. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych w niemal każdym stylu, stąd też tak wielkie zainteresowanie nimi.

Zamówienia i montaż

Duża popularność szaf przesuwnych sprawiła, że tego rodzaju meble na wymiar są dość łatwo dostępne. Problem polega jedynie na znalezieniu odpowiedniego sklepu, który zaoferuje najwyższy standard wykonania, jakości, trwałości czy wyglądu. Na pewno trzeba też pamiętać, że montaż może być dla niedoświadczonej osoby dużym wyzwaniem. Aby uniknąć problemu, lepiej pracę powierzyć fachowcom.

Zakupu szaf z przesuwanymi drzwiami najlepiej dokonać w sprawdzonej firmie, która zapewni kompleksową obsługę. Przykładem jest tu znany sklep ASKO, którego kadra udziela pomocy – od dokładnego wymierzenia po montaż. Kontakt do sklepu znaleźć można na https://askopoznan.pl/. Warto także zapoznać się z pełną ofertą na innego rodzaju meble.