Skip to content

Co powinno znaleźć się w kabinie prysznicowej?

Modne kabiny prysznicowe pojawiają się w coraz większej ilości projektów mieszkań. Nie można się temu dziwić, bo coraz więcej użytkowników deklaruje, że woli korzystać z nich niż z wanny. Warto więc przyjrzeć się kabinom prysznicowym i zastanowić się, co powinno się w nich znaleźć, by korzystanie z nich było wygodne.

Półka

W każdej kabinie prysznicowej przyda się niewielka półka lub koszyk przeznaczony do przechowywania najważniejszych kosmetyków. Dzięki temu nie ma w kabinie bałaganu. Dobrze, jeśli półka może być zawieszona. Umożliwia to sięganie do niej bez konieczności schylania się.

Warto też zwrócić uwagę na to, gdzie półka ma być zamontowana. Najlepiej, jeśli wisi ona tak, że woda z deszczownicy jej nie zalewa. To pozwala na utrzymanie opakowań w czystości i bez obaw o to, że będą się ślizgać w dłoni.

Deszczownica

Deszczownice łazienkowe coraz śmielej wypierają zwykłe słuchawki prysznicowe. Nie można się temu dziwić, bo mają sporo dodatkowych funkcji, które sprawiają, że są one po prostu rozchwytywane. Deszczownice łazienkowe mogą mieć funkcje masażu, zmiany strumienia wody, a nawet mogą mieć zamontowane dodatkowe lampki.

Niektóre modele deszczownic zostały wzbogacone o radio. To umożliwia słuchanie ulubionej muzyki pod prysznicem i bez obaw o to, że odtwarzacz się pomoczy. Radiu zamontowanemu w samej deszczownicy woda z pewnością nie zaszkodzi. To propozycja nie tylko dla melomanów, bo każdy przecież lubi śpiewać pod prysznicem. Taką deszczownicę po prostu warto wybrać.

Krzesło

Niektórzy są też zadowoleni z rozwiązania, jakim jest zamontowanie składanego krzesła pod prysznicem. Takie siedziska są wykonane z tworzywa, by woda z deszczownicy nie mogła ich uszkodzić i spowodować rdzewienia.

Takie siedziska szczególnie przydają się osobom starszym, które nie chcą długo stać pod strumieniem wody. Mogą one też być dużym ułatwieniem np. podczas depilacji nóg. Warto dobrze zastanowić się nad ich zakupem, bo dobrze dobrane krzesełko może zdecydowanie ułatwić codzienny prysznic.