Skip to content

Co warto wiedzieć przed zakupem sauny zewnętrznej?

Zanim zacznie się szukać sauny do zastosowania zewnętrznego warto zastanowić się nad typem, na który warto się zdecydować. Korzystanie z saun zewnętrznych pozwala natomiast wykorzystać w okresie zimowym niższe temperatury, które panują na dworze zaraz po wyjściu z takiej sauny.

Jaką saunę zewnętrzną można wybrać?

Na zewnątrz, czyli między innymi w ogrodach, można zdecydować się na takie rodzaje saun, jak:
– nowoczesne sauny ogrodowe,
– sauny ogrodowe w formie domków,
– sauny ogrodowe w formie beczki. Nowocześnie prezentujące się sauny zewnętrzne będą doskonale komponowały się z minimalistycznym stylem zastosowanym na posesji czy w ogrodach. Takie sauny mogą posiadać płaskie dachy, a ich cechą charakterystyczną są duże przeszklenia.

Klasyczne ogrody

Jeśli ogród realizowany jest z wykorzystaniem stylu rustykalnego lub wiejskiego wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na saunę zewnętrzną, choćby w formie beczki. Taka sauna zewnętrzna może być wykonana w pionie lub poziomie. Jednocześnie są to modele sauny, które mogą doskonale sprawdzić się w terenach górskich oraz w ogrodach rustykalnych. Natomiast, gdy sauna zewnętrzna ma być znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu wówczas można zdecydować się na rozwiązania w formie domków. Ma się wtedy do wyboru drewniane altanki z płaskim lub spadzistym dachem.

Wielkość sauny

Przy realizowaniu saun zewnętrznych można zdecydować się na różnej wielkości konstrukcje. W przypadku saun w formie domków warto określić, ile osób ma z niej korzystać. Jeśli sauna ma mieścić około czterech, pięciu osób wówczas kabina powinna mieć wymiary dwa na dwa metry.Gdy sauna zewnętrzna ma zapewnić miejsce dla większej liczby osób wówczas trzeba postawić na domki z dużą sauną. Taka konstrukcja będzie w stanie zapewnić miejsce dla około ośmiu do dziesięciu osób. Konstrukcja powinna wówczas mieć wymiary około czerty na dwa metry bez przedsionka.

Wyposażenie saun

Konstruowane sauny zewnętrzne mogą posiadać całkowicie inne wyposażenie. W domkach mogą znajdować się kabiny z sauną, jak też przebieralnie. W wielu modelach saun wykorzystywane są zadaszone tarasy czy ławki do siedzenia. Dodatkowo na wyposażenie składa się również obudowa na piec, oświetlenie.

Saunę zewnętrzną znajdziesz w ofercie Megiw