Skip to content

Jak wybrać kontener na odpady budowlane?

Gdy przeprowadza się poważny remont, mogą pojawić się odpady budowlane. Wtedy najlepiej mieć przygotowany kontener na odpady budowlane. Taki pojemnik pozwoli w prosty i szybki sposób usunąć zalegające zanieczyszczenia na przykład w postaci gruzu. Szeroki wybór kontenerów sprawia, że nie zawsze wiadomo, na jaki pojemnik się zdecydować.

Jaki kontener jest najbardziej odpowiedni?

W zależności od oferty, z jakiej zdecydujemy się skorzystać, do wyboru możemy mieć zarówno kontenery na odpady budowlane o pojemności do siedmiu metrów sześciennych. Warto wziąć je pod uwagę, jeśli zamierza się usunąć zarówno gruz, jak i ziemię. Kontenery o standardowej pojemności przydają się wtedy, gdy wykonuje się drobne prace remontowe.

W przypadku gdy planuje się poważny remont, najlepiej zdecydować się na kontener na odpady budowlane o większej pojemności. W ten sposób firma, która dostarcza taki pojemnik, będzie mogła najczęściej przewieźć większą ilość odpadów jednym transportem. Większe kontenery mają pojemność, która wynosi przynajmniej dziesięć metrów sześciennych.

W ofertach firm dostępne są kontenery wyposażone w pokrywę, bądź też takie, które jej nie posiadają. Wybór kontenera powinien być również podyktowany tym, jakiego typu odpady chcemy w takim pojemniku umieścić.

Kontener na odpady budowlane – z pokrywą, czy bez?

Rozważając to, czy wybrać kontener na odpady budowlane z pokrywą, czy bez, warto zastanowić się nad tym, jakiego typu odpadów będziemy chcieli się pozbyć. Kontenery z pokrywą przydają się najczęściej wtedy, gdy wśród odpadów znajdą się resztki płytek, pustaków, bądź też płyt gipsowych.

Z kolei kontenery na odpady budowlane bez pokrywy najlepiej sprawdzają się wtedy, gdy głównym odpadem jest gruz, ziemia, beton albo gdy są to odpady zmieszane. Niezależnie od tego, czy wybiera się kontener z pokrywą, czy nie, w ofercie firm będzie można znaleźć wiele wariantów takich pojemników i w jednym, i w drugim przypadku.

Ile kosztuje wynajęcie kontenera?

Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie, ile kosztuje wynajęcie kontenera na odpady budowlane, warto przede wszystkim zapoznać się z cennikiem firmy, z oferty której mamy zamiar skorzystać. Najczęściej instytucje proponują stałą opłatę, która jest uzależniona od pojemności kontenera.

Warto też pamiętać o tym, że cena wynajmu kontenera jest również uzależniona od tego, na jak długo będziemy chcieli wypożyczyć pojemnik od firmy, która go proponuje. Koszty mogą być wyższe, jeśli zdecydujemy się skorzystać z dodatkowych usług. Można do nich zaliczyć czynności takie, jak opróżnianie strychów i piwnic. Takie usługi są wyceniane oddzielnie. Z tego też powodu przed zawarciem porozumienia z daną firmą, warto sprawdzić jak kształtują się koszty związane z dodatkowymi usługami.