Skip to content

Dlaczego warto inwestować w zintegrowane systemy fotowoltaiczne?

Montaż paneli solarnych oznacza znaczną oszczędność pieniędzy w dłuższej perspektywie czasu, a także pozwala na zastosowanie przyjaznych środowisku naturalnemu rozwiązań. Dlaczego warto zdecydować się na montaż fotowoltaiki?

Oszczędność miejsca

Zintegrowane systemy fotowoltaiczne pozwalają na rezygnację z innych form ogrzewania budynku. To oznacza, że można pozbyć się na przykład starego typu pieców na ekogroszek. Dzięki temu nowo pozyskana przestrzeń może być wykorzystana do innych celów.

Fotowoltaika znajduje się na dachu, gdzie nikomu nie wadzi. W domu natomiast oprócz pieca często musiał znajdować się także ogromny piec, który zajmował dużo miejsca. Koniec również z kłopotliwym przechowywaniem opału.

Nie ma także konieczności dosypywania do pieca czy szukania najlepszych cen węgla lub ekogroszku. To rozwiązanie, które zapewnia wiele zalet w kwestii zaoszczędzenia domowej przestrzeni, a także czasu.

Pieniądze zostają w kieszeni

Zintegrowany systemy fotowoltaiczne oznaczają dużą inwestycję na początku, jednak znacznie większe oszczędności w dłuższej perspektywie. Dlaczego tak jest?

Sam montaż instalacji to wydatek rzędu kilkunastu bądź kilkudziesięciu tysięcy – w zależności od potrzeb danego gospodarstwa domowego. Jednakże w przypadku zakupu ratalnego, już po kilku latach nie ma konieczności opłacania rat, a energia elektryczna zostaje z nami za darmo.

Taka forma oszczędzania pieniędzy oznacza inwestowane we własną przyszłość. W niektórych miastach można także uzyskać duże dofinansowanie, a i banki udzielają nisko oprocentowanych kredytów na montaż takich systemów.

Rozwiązanie, które pomaga dbać o środowisko

Zintegrowane systemy fotowoltaiczne pozwalają zrezygnować z innych, często bardzo szkodliwych dla środowiska form ogrzewania. Przy dobrze docieplonym, nowoczesnym domu ogrzewanie elektryczne w pełni wystarcza.

Pozyskiwanie energii wyłącznie z promieni słonecznych oznacza ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Dzięki temu maleje między innymi stężenie smogu, a powietrze staje się czystsze.

Posiadacze odpowiednich wymiarowo dachów powinni rozważyć konsultację z osobami, które zajmują się fotowoltaiką profesjonalnie. Pomogą one ocenić poziom oszczędności, który jest możliwy do uzyskania w danym gospodarstwie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy