Skip to content

Problemy z przechowywaniem roweru

Wielu osobom trudno sobie dzisiaj wyobrazić życie bez roweru. Dla niektórych jest to codzienny środek transportu, dla innych narzędzie umożliwiające uprawianie sportu. Przeznaczenie roweru może być różne, jednak zawsze jest z nim jeden problem. Gdzie przechowywać rower?

Rower w mieszkaniu

Największy problem dotyczy z pewnością przechowywania roweru w niewielkim mieszkaniu. Często trudno znaleźć wolne miejsce na to, aby postawić rower. Stąd też coraz częściej spotykany jest wieszak na rower. Jest to bardzo proste urządzenie, które przymocowuje się do ściany, najczęściej za pomocą kołków lub gwoździ.

Co ciekawe, rower umieszcza się na wieszaku na rower nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale czasem również na balkonie. Warto zauważyć, że nawet mimo skorzystania z wieszaka na rower, jeśli pojazd znajduje się w mieszkaniu zabiera nieco wolnej przestrzeni, tak cennej w niewielkich lokalach.

Rower na balkonie – czy ma to sens?

Umieszczenie roweru na balkonie ma na pewno pewne zalety. Powyżej zresztą wspomniano już o zaoszczędzeniu przestrzeni w mieszkaniu. Jednakże, przestrzeń na balkonie też jest przecież cenna. W niewielkich mieszkaniach balkony raczej są również małe, więc znajdujący się tam rower może znacząco utrudnić korzystanie z niego.

Ciekawym rozwiązaniem jest zarówno wykorzystanie wieszaka na rower jak i umieszczenie pojazdu na balkonie. Dzięki temu zajmuje się przestrzeń, która mimo wszystko jest jednak mniej potrzebna od przestrzeni w pokoju. Jednocześnie, wieszak na rower umieszczony na ścianie balkonu umożliwia korzystanie z niego w dowolny sposób.

Rower poza domem

Jak się okazuje, niektórzy decydują się na bardzo odważne rozwiązanie, jakim jest trzymanie roweru całkowicie poza domem. Nie chodzi tu bynajmniej o balkon, ale o podwórko przed blokiem, piwnicę, bądź też strych. Czy są to jednak dobre rozwiązania? Wydaje się, że na dłuższą metę nie warto tak robić.

Rower można postawić przy stojaku na rowery na zewnątrz, zamiast powiesić na wieszaku na rower w pokoju. Jednakże, jeśli stojak nie jest osłonięty jakimś daszkiem, rower będzie narażony na zniszczenia powodowane deszczem, czy też śniegiem. Najniebezpieczniejsza jest z pewnością tworząca się z powodu wilgoci rdza.

W piwnicy czy na strychu nie ma tego problemu, gdyż są to pomieszczenia zadaszone. Jednakże, w piwnicy panuje zwykle bardzo duża wilgoć, która również nie jest najlepsza dla roweru.

Wieszaki na rowery kupisz na Calus-p.pl